Minuty od przełamania

ME DO LAT 17 KOBIET

Hiszpania nie należy do ulubionych rywali polskich juniorek. Wygrała wszystkie 4 mecze, strzeliła 14 i nie straciła żadnej bramki. Niewiele brakowało, a seria ta zostałaby przełamana. W drugim spotkaniu rozgrywanych w Szwecji mistrzostw Europy biało-czerwone trzymały się do 87 minuty. Wtedy to posiadające inicjatywę rywalki egzekwowały rzut rożny, po którym Ainoa Gomez znalazła sposób na Julię Woźniak i faworytki wygrały 1:0. Nasza bramkarka była bezsprzecznie najjaśniejszą postacią tego meczu. Nim została pokonana, zaliczyła 9 interwencji i można zaryzykować stwierdzenie, że po tym, jak zakończenie kariery reprezentacyjnej ogłosiła Katarzyna Kiedrzynek, o obsadę tej pozycji możemy być spokojni. Nie wiadomo jednak, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby już 6 minucie Oliwia Związek wykorzystała wyborną sytuację...

W drugim meczu grupy B Portugalia pokonała Belgię 1:0 i właśnie z Portugalkami przyjdzie Polkom zagrać w niedzielę (15.30) o awans do półfinału. Wystarczy zremisować, ale nie ma co kalkulować, tylko grać o zwycięstwo. W grupie A rywalizują Anglia, Francja, Szwecja i Norwegia. Turniej jest kwalifikacją do MŚ, które na przełomie października i listopada zostaną rozegrane na Dominikanie. Udział w nich zapewnią sobie trzy najlepsze drużyny imprezy w Szwecji.