Milan wygrał i prowadzi

TIRRENO-ADRIATICO

Włoch Jonathan Milan (Lidl-Trek) wygrał w miejscowości Giulianova 4. etap wyścigu Tirreno-Adriatico i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków był tego dnia Rafał Majka (UAE Team Emirates) - zajął 44. miejsce.

Czwartkowy etap, prowadzący z Arrone do Giulianovy, liczył 207 kilometrów. Nieco mniej niż środowy, ale więcej niż pozostałe w tegorocznej imprezie. Milan wyprzedził na finiszu Belga Jaspera Philipsena i Nowozelandczyka Corbina Stronga. Włoch, który przed tym etapem był w drugi w klasyfikacji generalnej (sześć sekund za Hiszpanem Juanem Ayuso), został nowym liderem dzięki 10-sekundowej bonifikacie przyznanej za zwycięstwo etapowe. Krótko przed metą został doścignięty Norweg Jonas Abrahamsen, ostatecznie 7. na finiszu.

Sklasyfikowany na 44. miejscu Majka przyjechał w takim samym czasie jak czołówka, podobnie jak dotychczasowy lider Ayuso, który był 26. (miał tego dnia defekt). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers), triumfator Tirreno-Adriatico z 2018 roku, zajął 82. miejsce - 39 sekund za najlepszymi. Pozostali reprezentanci Polski ponieśli w czwartek większe straty. Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) był 117., Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe) - 141., natomiast Stanisław Aniołkowski (Cofidis) - 153. W klasyfikacji łącznej najlepszy z Polaków również jest Majka - na 35. pozycji.

Impreza nazywana „Wyścigiem Dwóch Mórz" i zaliczana do klasyfikacji UCI World Tour zakończy się w niedzielę etapem (siódmym) ze startem i metą w San Benedetto del Tronto.

4. etap, Arrone - Giulianova, 207 km: 1. Jonathan Milan (Włochy/Lidl-Trek) 4:56.44, 2. Jasper Philipsen (Belgia/Alpecin-Deceuninck), 3. Corbin Strong (N. Zelandia/Israel-Premier Tech), 4. Biniam Girmay (Erytrea/Intermarche-Wanty), 5. Axel Zingle (Francja/Cofidis), 6. Marius Mayrhofer (NiemcyTudor Pro Cycling Team)... 44. Rafał Majka (UAE Team Emirates) - wszyscy ten sam czas, 82. Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) strata 39 s 117. Filip Maciejuk (Bora-hansgrohe) 1.59, 141. Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe) 2.48, 153. Stanisław Aniołkowski (Cofidis) 5.55

Klasyfikacja generalna: 1. Milan 15:06.02, 2. Juan Ayuso (Hiszpania/UAE Team Emirates)  strata 4 sek., 3. Kevin Vauquelin (Francja/Arkea-B&B Hotels) 18, 4. Antonio Tiberi (Włochy/Bahrain Victorious) 21, 5. Jonas Vingegaard (Dania/Team Visma) 26, 6. Romain Gregoire (Francja/Groupama-FDJ) ten sam czas… 35. Majka (UAE Team Emirates) 46, 82. Kwiatkowski 2.18, 134. Maciejuk 10.08, 141. Benedetti 11.40, 152.Aniołkowski 14.37