Między nami liderami

Piłkarze Śląska Wrocław ponieśli drugą porażkę w drugim meczu kontrolnym podczas pobytu na zgrupowaniu w Umag. Tym razem podopieczni trenera Jacka Magiery musieli uznać wyższość lidera chorwackiej ekstraklasy, Hajduka Split.

Nim kibice zobaczyli gole w II połowie, w 57 minucie bramkarz wrocławian Kacper Trelowski wygrał pojedynek z Marko Livają, którego idealnie obsłużył Filip Krovinović. W 76 minucie Nikola Kalinić odebrał piłkę Danielowi Łukasikowi, a po chwili ze zdobycia gola cieszył się Livaja. Śląsk szybko odrobił stratę, gdy Simeon Petrow był faulowany w „16” rywali, a podyktowany rzut karny bezbłędnie wykonał Patryk Klimala.

W 82 minucie arbiter uznał, że Jehor Macenko dotknął piłki ręką (dostał w... udo), a „jedenastkę” na drugiego gola dla Hajduka zamienił Kalinić. Wynik ustalił w ostatniej akcji meczu Emir Sahiti, a asysta powędrowała na konto Kalinicia. - Wynik nie do końca oddaje to, co działo się na murawie - przekonywał pomocnik wrocławian, Karol Borys. - Pierwsza połowa była dobra, druga również. Ostatnie kilkanaście minut zaważyło na wyniku. Było kilka niezrozumiałych decyzji sędziego, ale na to nie mamy wpływu. Oceniam ten sparing pozytywnie. Na pewno intensywność w zespole Hajduka była duża, ale rywale nas nie zaskoczyli. Wiadomo, że jest to lider chorwackiej ekstraklasy, ale wypadliśmy dobrze na jego tle.

Teraz będziemy robić wszystko, żeby się zregenerować i dobrze przygotować do kolejnego sparingu. Ciężko pracujemy i walczymy, aby niebawem były tego efekty.

Kolejny sparing Śląsk rozegra we wtorek, 23 stycznia, z NK Domżale.

Hajduk Split - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)

1:0 - Livaja, 76 min, 1:1 - Klimala, 79 min (karny), 2:1 - Kalinić, 82 min (karny), 3:1 - Sahiti, 90 min.

HAJDUK: Luczić - Sigur, Uremović, Szarlija, Moufi (60. Kalik) - Sahiti, Puksztas, Żaper, Kleinheisler (74. Odjidja-Ofoe) - Livaja, Krovinović (74. Kalinić). Trener Mislav KAROGLAN.

ŚLĄSK (I połowa): Leszczyński - Konczkowski, Bejger, Petkow, Janasik - Samiec-Talar, Pokorny, Olsen, Schwarz, Nahuel - Exposito. II połowa: Trelowski - Macenko, Petrow, Paluszek, Bożinow - İnce, Rzuchowski, Łukasik, Borys, Pena (70. Żukowski) - Klimala. Trener Jacek MAGIERA.

Żółte kartki:] Puksztas - Macenko. Bogdan Nather