Kertu Laak (z prawej) okazała się katem Rysic. Fot. PAP/Paweł Delmanowicz

Medalowe aspiracje

Bielszczanki w hicie kolejki pokonały w Rzeszowie PGE Rysice i w nagrodę awansowały na drugie miejsce w tabeli.

TAURON LIGA

Miejscowe do meczu przystąpiły osłabione. Brakowało mających problemy zdrowotne Ann Kalandadze oraz Aleksandry Szczygłowskiej. Tę drugą na pozycji libero zastąpiła Magda Kubas, która rzadko ma okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Mimo osłabienia rzeszowianki były faworytkami. BKS pokazał jednak, że ostatnie zwycięstwa - siedem z rzędu - nie były przypadkowe. Zagrały znakomicie i już w pierwszym secie pokazały siłę. Prym wiodły skrzydłowe, Paulina Damaske oraz Kertu Laak, które seryjnie zdobywały punkty. Joanna Pacak z kolei szalała w bloku, powstrzymując główną „armatę” rywalek, Gabrielę Orvosovą. Czeszka zwykle zdobywa po kilkanaście punktów w meczu, tym razem wywalczyła ich zaledwie siedem, mając 24-procentową skuteczność!

Przyjezdnym tylko w trzecim secie zdarzył się przestój. Przytrafiło im się kilka błędów, a po drugiej stronie siatki dobre momenty miały Amanda Coneo oraz Weronika Szlagowska. Bielszczanki szybko jednak opanowały sytuację i w kolejnej odsłonie znów przejęły inicjatywę, wywożąc z Rzeszowa komplet punktów.

(mic)

PGE Rysice Rzeszów – BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała 1:3 (21:25, 15:25, 25:14, 16:25)

RZESZÓW: Wenerska (1), Coneo (20), Centka (9), Orvosova (7), Szlagowska (9), Obiała (4), Kubas (libero) oraz De Paula (2), Makarowska-Kulej, Kowalska (5), Jurczyk. Trener Stephane ANTIGA.

BIELSKO-BIAŁA: Nowicka (1), Damaske (22), Majkowska (5), Laak (21), Bidias (6), Pacak (15), Mazur (libero) oraz Borowczak (5), Stachowicz, Nowak (libero), Abramajtys, Szczepańska-Pogoda. Trener Bartłomiej PIEKARCZYK.

Sędziowali: Agnieszka Michlic (Bydgoszcz), Piotr Skowroński (Gdańsk). Widzów 2000.