Manewry przed Wimbledonem

Amerykanin Tommy Paul pokonał Włocha Lorenzo Musettiego 6:1, 7:6 (10-8) w finale tenisowego turnieju ATP 500 na trawiastych kortach w londyńskim Queen's Clubie. 27-letni Paul odniósł trzecie turniejowe zwycięstwo w karierze. W 2021 roku wygrał w Sztokholmie, a w lutym w Dallas. W poniedziałkowym notowaniu rankingu Amerykanin awansuje na 12. miejsce, a Musetti na 25.

Julia Putincewa wygrała turniej WTA rangi 250 na trawiastych kortach w Birmingham. W finale tenisistka z Kazachstanu pokonała Australijkę Ajlę Tomljanovic 6:1, 7:6 (10-8). Sklasyfikowana na 41. pozycji w światowym rankingu Putincewa cieszyła się z trzeciego tytułu w karierze. Wcześniej zwyciężyła w Budapeszcie w 2021 roku oraz w Norymberdze dwa lata wcześniej.

Szwedzka dominacja

Paweł Juszczak (KT Kubala Ustroń) i Bruno Kokot (KT Szczawno Zdrój) ulegli szwedzkiej parze Henrik Bladelius i Jack Wistrand-Karlsson 4:6, 3:6 w niedzielnym finale turnieju rangi ITF M15 Koszalin Open, rozgrywanego w ramach LOTTO PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. Juszczak dotarł do półfinału gry pojedynczej, w którym przegrał 3:6, 7:5, 4:6 ze Szwajcarem Lucą Staehelim. Jego pogromca uległ w finale Szwedowi Johnowi Hallquistowi-Lithenowi 7:6 (7-0), 5:7, 0:6.