Linnamaee najszybszy

RAJDOWE ME

Estończyk Georg Linnamaee (Toyota Yaris GR Rally2) wygrał Rajd Estonii, czwartą rundę mistrzostw Europy. Drugie miejsce ze stratą 2,2 s wywalczył jego rodak Robert Virves (Skoda Fabia RS Rally2), a na trzeciej pozycji imprezę ukończył Rosjanin Nikołaj Griazin (Citroen C3 Rally2) - strata 1.11,2.

Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia RS Rally2) został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Przed ostatnim odcinkiem specjalnym plasował się na dobrej piątej pozycji, ale na tej finałowej próbie pojechał słabiej, stracił do zwycięzcy ponad minutę i spadł w klasyfikacji końcowej na siódme miejsce ze stratą 2.22,2 do zwycięzcy.

Obrońca tytułu Nowozelandczyk Hayden Paddon (Hyundai I20 Rally2) startu w Estonii także nie zaliczy do najbardziej udanych - był piąty ze stratą 1.59,2. Także estońska runda nie udała się liderowi tegorocznego cyklu Francuzowi Mathieu Franceschi (Skoda Fabia RS Rally2), który jeszcze przed startem zapowiadał, że woli się ścigać na asfaltach, a nie na szutrach. To się potwierdziło, był dziewiąty ze stratą 2.50,9.