Linette przegrała z Muchovą

TENIS - WTA W EASTBOURNE

Magda Linette przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą 4:6, 1:6 w drugiej rundzie turnieju WTA rangi 500 na trawiastych kortach w Eastbourne. Polka przegrała swoje podanie otwarcia, co zadecydowało o przebiegu pierwszej partii. Grała bardzo nierówno. W 9. gemie Muchova (35. WTA), finalistka French Open 2023, miała trzy piłki setowe, ale poznanianka (46.) zdołała się wybronić po swoim serwisie. Sytuacja z początku meczu powtórzyła się w drugim secie - od przegranego własnego podania przez Linette. Czeszka punkt zdobyła dopiero za czwartym break-pointem, ale wygrała kolejne trzy gemy, obejmując prowadzenie 4:0. Pochodząca z Ołomuńca tenisistka awansowała do ćwierćfinału po godzinie i 46 minutach. Było to czwarte starcie tych zawodniczek. Dwukrotnie dotąd zwyciężała, po walce w dwóch setach, Muchova. Poznanianka przegrała też w pierwszej rundzie debla, grając z Czeszką Marie Bouzkovą, z hiszpańsko-japońskim duetem Cristina Bucsa, Makoto Ninomiya 4:6, 4:6.