Legia bez szans w Bilbao

Warszawianie wysoko przegrali w Hiszpanii i zakończyli pucharową przygodę na ćwierćfinale.

PUCHAR EUROPY FIBA

Po bardzo solidnym sukcesie przed tygodniem w Warszawie stołeczna drużyna miała wielkie szanse na awans do półfinału Pucharu Europy FIBA. Spotkanie na Bemowie zakończyło się bowiem 19-punktowym zwycięstwem „Zielonych kanonierów” (83:64). Rewanż w Bilbao od początku nie układał się po myśli naszej drużyny. Zespół trenera Marka Popiołka przegrał pierwszą kwartę 12 punktami, a do przerwy różnica wynosiła 16 oczek. Przed ostatnią częścią warszawianie wciąż byli w grze. Katastrofa nastąpiła w czwartej kwarcie, którą miejscowi wygrali 11 punktami i cały mecz 81:53! Legioniści bardzo wysoko przegrali walkę pod tablicami (32:52 w zebranych piłkach), zawiedli też pod względem skuteczności z gry (31 procent wobec 42 procent rywali). Najlepszym graczem spotkania był Amerykanin z brytyjskim paszportem Sacha Killeya-Jones, który poza 19 punktami, zebrał aż 15 piłek i miał też 2 bloki. Ten 26-letni skrzydłowy kilka lat temu grał w barwach MKS Dąbrowa Górnicza.

Stołeczni koszykarze po raz drugi w ostatnich latach zameldowali się w najlepszej ósemce Pucharu Europy FIBA, przed dwoma laty w ćwierćfinale przegrali z włoskim Unahotels Reggio Emilia. Legia była ostatnią polską drużyną spośród dziesiątki, która jesienią ubiegłego roku przystępowała do europejskich rozgrywek. W półfinałach poza Bilbao zagrają: niemiecki Niners Chemnitz, włoskie Varese oraz turecki Bahcesehir.

Surne Bilbao Basket - Legia Warszawa 81:53 (29:17, 19:15, 11:10, 22:11)

WARSZAWA: Vital 15 (4x3), Jackson 8 (1x3), Sobin 2, Kolenda 10 (2x3), Holman 11 - Kulka, Cowels 5 (1x3), Ponitka 2, Wyka. Trener Marek POPIOŁEK.