Kwartet do medali

Grunwald Poznań, Politechnika Poznańska i Stella Gniezno uzupełniły stawkę półfinalistów mistrzostw Polski. Wcześniej prawo gry o medale zapewnił sobie broniący tytułu Pomorzanin Toruń. Dopiero ostatnia, 14. kolejka rundy zasadniczej wyłoniła zespoły, które wystąpią w rundzie play off. O trzy miejsca walczyły cztery zespoły. Tym ostatnim, który nie zakwalifikował się do najlepszej czwórki był AZS AWF Poznań. Akademicy musieli pokonać Stellę, ale także liczyć na potknięcia Politechniki albo Grunwaldu. Pierwszy warunek poznaniacy spełnili, po bardzo wyrównanym meczu pokonali gnieźnian 3:2. Decydującego o zwycięstwie gola strzelił Bartosz Majek na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania. W innych spotkaniach niespodzianek jednak nie było. Grunwald rozgromił Wartę Poznań aż 9:1 i zapewnił sobie drugie miejsce po rundzie zasadniczej.

Nieco więcej kłopotów miała Politechnika Poznańska, która o punkty walczyła na wyjeździe z Siemianowiczanką. Poznański zespół niespodziewanie wzmocnił... trener Dariusz Rachwalski, który jest jednocześnie selekcjonerem reprezentacji. Szkoleniowiec pod koniec drugiej kwarty podwyższył wynik na 2:0, ale gospodarze, którzy już kilka tygodni temu stracili szansę na utrzymanie się, doprowadzili do remisu (2:2). Bramki Mateusza Stotki i Karola Gumnego w ostatnich pięciu minutach zapewniły Politechnice awans do play off.

W zaplanowanych na sobotę półfinałach Pomorzanin zmierzy się ze Stellą, a Grunwald z Politechniką. Dzień później rozegrane zostaną mecze o medale.

Do superligi awansował LKS Gąsawa, a siódmy w tabeli LKS Rogowo zmierzy się w barażu o miejsce w elicie z wicemistrzem I ligi - Ósemką Tarnowskie Góry.

AZS AWF Poznań - Stella Gniezno 3:2 (1:1), Grunwald Poznań - Warta Poznań 9:1 (4:0),

HKS Siemianowiczanka - AZS Politechnika Poznańska 2:4 (0:2)