KRÓTKO

KOLARSTWO

Zaledwie 18-letnia Szwedka Stina Kagevi (Team Coop-Repsol) wygrała w piątek w Lublinie 1. etap kolarskiego wyścigu Tour de Pologne kobiet - jazdę na czas na dystansie 4,5 km i zdobyła koszulkę liderki. Piąta była najlepsza z Polek Zuzanna Chylińska, brązowa medalistka niedawnych mistrzostw kraju w wyścigu ze startu wspólnego. Młoda kolarka z Torunia traci do liderki zaledwie 3 sekundy. Składający się z trzech etapów wyścig kończy się w niedzielę w Kazimierzu Dolnym.

RAJDY

Norweg Andreas Mikkelsen (Hyundai I20 Rally1) prowadzi po pierwszym etapie w 80. Rajdzie Polski, siódmej rundzie mistrzostw świata. W kategorii WRC2 Kajetan Kajetanowicz (Skoda Fabia RS Rally2) jest drugi. W klasyfikacji generalnej na drugiej pozycji jest obrońca tytułu Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) ze stratą 1,8 s, a na trzeciej Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris Rally1) - strata 2 s. Ogromnego pecha miał Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 Rally1), zwycięzca pierwszego czwartkowego odcinka specjalnego rozegranego na torze Mikołajki. Uważany za jednego z głównych kandydatów do podium Tanak w piątek na pierwszym porannym OS-ie Stańczyki 1 (29,4 km) uderzył w przebiegającą przez drogę sarnę. Przód samochodu został poważnie uszkodzony, silnika nie udało się uruchomić i Estończyk został na trasie. Wracający po siedmiu latach do kalendarza mistrzostw świata rajd zakończy się w niedzielę.

IGRZYSKA

Rosyjscy tenisiści Karen Kaczanow i Ludmiła Samsonowa odmówili udziału w igrzyskach olimpijskich w Paryżu – poinformował MKOl. W ich miejsce zaproszono kolejnych w rankingu ich rodaków - Pawła Kotowa i Annę Kalinską. Trwa weryfikacja sportowców z Rosji i Białorusi, którzy pod neutralną flagą będą mogli wystąpić w Paryżu. To efekt ataku na Ukrainę. Na razie udziału w igrzyskach nie potwierdzili też dwaj najlepsi rosyjscy tenisiści - piąty w rankingu ATP Daniił Miedwiediew i szósty Andriej Rublow. Olimpijskie zaproszenia przyjęli natomiast Roman Safiullin i Jekaterina Aleksandrowa.