KRÓTKO

PŁYWANIE

Adela Piskorska (AZS UMCS Lublin) i Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) okazali się najlepsi w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, które odbyły się na 50-metrowym basenie w Warszawie. Następna impreza cyklu odbędzie się w dniach 25-26 maja w Łodzi.

Klasyfikacja generalna Grand Prix

Kobiety: 1. Adela Piskorska (AZS UMCS Lublin) 2529 pkt, 2. Paulina Peda (AZS AWF Katowice) 2494, 3. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) 2351

Mężczyźni: 1. Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa) 2516, 2. Kamil Sieradzki 2454, 3. Jakub Majerski (obaj AZS AWF Katowice) 2430

MARATONY

Etiopczyk Mulugeta Uma niespodziewanie wygrał maraton w Paryżu, uzyskując czas 2:05.33. Uma, który przebiegł czwarty maraton w życiu, pokonał głównego kandydata do zwycięstwa Kenijczyka Titusa Kipruto i poprawił swój rekord życiowy wynoszący 2:06.07, ustanowiony w 2023 roku w Sewilli.

Kobiety: 1. Mestawut Fikir (Eiopia) 2:20.45, 2. Enat Tirusew (Etiopia) 2:20.48, 3. Vivian Cheruiyot (Kenia) 2:21.46

Mężczyźni: 1. Mulugeta Uma (Etiopia) 2:05.33, 2. Titus Kipruto (Kenia) 2:05.48, 3. Elisha Rotich (Kenia) 2:06.54

Sabastian Sawe wygrał w sobotę półmaraton w Pradze. Kenijczyk, który jest aktualnym mistrzem świata na tym dystansie, czasem 58,24 pobił rekord trasy oraz osiągnął swój najlepszy wynik w karierze. Przez większość trasy biegł samotnie i pobił swój rekord życiowy o pięć sekund, natomiast najlepszy dotychczas rezultat półmaratonu w Pradze, uzyskany przez Etiopczyka Atsedu Tsegaye, poprawił o 23 sekundy.

Wśród kobiet najszybsza była Etiopka Gete Alemayechu z czasem 1.08,10.

ŁUCZNICTWO

Polskie drużyny kobiet i mężczyzn oraz para mieszana uplasowały się na dziewiątych miejscach w międzynarodowym turnieju Kahraman Bagatir w tureckiej Antalyi. We wszystkich konkurencjach w strzelaniu z łuku klasycznego biało-czerwoni odpadli w 1/8 finału. Najlepiej spisał się Oskar Kasprowski (Łucznik Żywiec) plasując się na 17. miejscu. Pozostali reprezentanci Polski zajęli odległe lokaty.