Krótki mecz Fręch

TENIS

Magdalena Fręch przegrała z Amerykanką Sloane Stephens 0:6, 2:6 w pierwszej rundzie turnieju WTA w Charleston. Mecz trwał zaledwie 66 minut. Polka, 53. w rankingu WTA, źle rozpoczęła mecz, szybko dwukrotnie straciła podanie. Stephens, która w światowym zestawieniu plasuje się na 40. miejscu, pewnie wygrywała natomiast także gemy przy swoim serwisie i ostatecznie zwyciężyła 6:0. W drugiej partii sytuacja łodzianki nie była lepsza - przegrała już pierwszego gema i chociaż później zdołała przełamać rywalkę i doprowadzić do wyrównania, to poniosła porażkę w czterech kolejnych gemach. Całego seta przegrała 2:6. To był trzeci pojedynek tych tenisistek i trzecie zwycięstwo Amerykanki. W drugiej rundzie przeciwniczką Stephens będzie rozstawiona z nr. 14 Kanadyjka Leylah Fernandez.

W Charleston gra również Magda Linette, która w pierwszej rundzie pokonała Chorwatkę Petrę Martić 6:3, 6:4. Wczoraj późnym wieczorem grała z rozstawioną z nr. 13 Ukrainką Dajaną Jastremską.