KRÓTKA PIŁKA

Copa America z sensacją

Konsternacja w Stanach Zjednoczonych: gospodarze Copa America w drugim meczu grupowym przegrali z Panamą. Choć Amerykanie prowadzili 1:0 po golu Folarina Baloguna w 22. minucie, stracili potem dwa gole. Wyrównał po chwili Cesar Blackman (26. minuta), a zwycięską bramkę dla Panamczyków dorzucił w 83. minucie Jose Fajardo. Gospodarze większość meczu grali w dziesiątkę, w 18. minucie czerwoną kartkę zobaczył Tim Weah.

W meczu grupowych rywali Urugwaj rozbił Boliwię aż 5:0. Futbol trenera Marcelo Bielsy święci triumf! Gole strzelali Facundo Pellistri (8.), Darwin Nunez (21.), Maxi Araujo (77.), Federico Valverde (81.) i Rodrigo Betancur (89.).

W najbliższych meczach Kolumbia zagra z Kostaryką, a Brazylia z Kolumbią w grupie D.

Wzmocnienia Śląska

Dobrzy piłkarze we Wrocławiu. W kadrze pojawili się Mateusz Bartolewski (ostatnio Ruch Chorzów), Marcin Cebula (Raków Częstochowa) i Sebastian Musiolik (Górnik Zabrze). Bartolewski podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok. W minionym sezonie 26-letni obrońca rozegrał 27 spotkań i strzelił 2 bramki. Cebula podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2026, również z opcją przedłużenia o rok. W ostatnim sezonie ten 28-letni pomocnik rozegrał dla Rakowa 21 spotkań i strzelił jednego gola. Identyczną umowę podpisał Musiolik; 28-letni napastnik w 33 ligowych meczach strzelił 4bramki.

Nowy w Ruchu...

Mateusz Chmarek został nowym zawodnikiem Ruchu. Podpisał z chorzowskim klubem kontrakt do 30 czerwca 2026 roku. 20-letni pomocnik w rundzie wiosennej ostatniego sezonu był wypożyczony z Górnika Zabrze do drugoligowego GKS-u Jastrzębie. W jego barwach rozegrał 14 spotkań i strzelił cztery bramki.

... i w Podbeskidziu

Matej Mrsić został zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 30-letni chorwacki pomocnik związał się kontraktem ważnym do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy o kolejne 12 miesięcy. W rundzie wiosennej zakończonego sezonu II ligi Mrsić wystąpił w 14 spotkaniach i strzelił trzy bramki w barwach Raduni Stężyca.