KRÓTKA PIŁKA

SANTOS W BESIKTASIE

Były selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos został trenerem Besiktasu Stambuł - poinformował w niedzielę turecki klub. 69-letni Portugalczyk prowadził biało-czerwonych od końca stycznia do września 2023 roku.

Pod wodzą Santosa polscy piłkarze rozegrali sześć spotkań - trzy wygrali, w tym dwa w eliminacjach mistrzostw Europy, a także doznali trzech wyjazdowych porażek w kwalifikacjach Euro 2024: z Czechami 1:3, Mołdawią 2:3 i Albanią 0:2.

13 września 2023 roku PZPN ogłosił, że Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski. Wkrótce potem zastąpił go Michał Probierz. Besiktas zajmuje obecnie szóstą pozycję w tureckiej Super Lidze. W 18 meczach zgromadził 29 punktów i traci aż 18 do lidera Fenerbahce Stambuł.

DWA GOLE ANGIELSKIEGO

Karol Angielski strzelił dwa gole dla Atromitosu w wygranym 2:1 spotkaniu 17. kolejki greckiej ligi z Volos NPS. Trafił do przerwy i w drugiej części z karnego. Angielski grał do 65 minuty. Polski napastnik ma na koncie pięć ligowych trafień w tym sezonie. Atromitos zajmuje 7. miejsce z 22 punktami.

MAJECKI BOHATEREM

Piłkarze AS Monaco, z Radosławem Majeckim w bramce, wyeliminowali na wyjeździe RC Lens z Przemysławem Frankowskim w 1/32 finału Pucharu Francji. W spotkaniu padł remis 2:2, ale goście lepiej wykonywali rzuty karne wygrywając 6-5. Polski golkiper obronił dwie "jedenastki". Frankowski jedenastkę wykorzystał. Majecki, który w lidze jest rezerwowym, obronił piłki po strzałach Wesleya Saida oraz Adriena Thomassona.