Koncertowy finisz

Polonia Warszawa była bezkonkurencyjna w rozgrywkach Europejskiej Ligi Koszykówki Kobiet (EWBL).

LIGA EWBL

W sobotę w Warszawie rozegrano finał ligi. W decydującym spotkaniu w Centrum Sportu Wilanów stołeczna Polonia pokonała ukraiński BK Frankiwsk-Prykarpattia.

Mecz był zacięty. 7 minut przed końcem na tablicy wyników był remis (50:50), a w 35 minucie zespół z Ukrainy objął nawet minimalne prowadzenie (55:54). Finisz gospodynie rozegrały koncertowo, wygrywając ten fragment 10:0!

W ekipie „Czarnych koszul” wyróżniły się Klaudia Sosnowska - 20 punktów, sześć zbiórek i siedem asyst i Amerykana Zada Williams - 19 pkt i 12 zbiórek.

Warto dodać, że koszykarki Polonii przystąpiły do finałowej rozgrywki w niepełnym składzie. Do Stanów Zjednoczonych powróciły już lecząca uraz Kayla Wells oraz Hanna Crymble (koniec kontraktu). Z powodów zdrowotnych nie zagrała Zuzanna Sklepowicz, zaś z urazem mięśniowym zmaga się Alicja Janczak.

Finał EWBL w Warszawie był także ostatnim meczem w karierze Marty Mistygacz. W swoim ostatnim występie w barwach Polonii zanotowała 8 pkt, 4 zbiórki i 3 asysty. Ostatnie 5 punktów w meczu było dziełem wieloletniej kapitan Polonii!

Była to dziewiąta edycja finałowej rywalizacji European Women's Basketball League. Polonia awansowała do meczu o tytuł z kompletem zwycięstw. Sezon zasadniczy EWBL miał składać się z trzech turniejów systemem „każdy z każdym”, ale odbyły się tylko dwa - w Warszawie i Ostrawie. Trzeci - na Ukrainie - nie doszedł do skutku ze względu na trwającą agresję Rosji.

SKK Polonia Warszawa - BK Frankiwsk-Prykarpattia 66:56 (20:13, 16:8, 12:21, 18:14)

WARSZAWA: Williams 19, Sosnowska 20, Berezowska 5, Pawłowska 8, Preihs 4 - Mistygacz 8, Masłowska 2, Leszczyńska, Batura. Trener Jerome FOURNIER.