Medale... nieolimpijskie

KAJAKARSTWO - ME W SZEGEDZIE

Justyna Iskrzycka zdobyła złoty medal w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m w mistrzostwach Starego Kontynentu. Kolejne miejsca zajęły Węgierka Ester Rendessy i Szwedka Melina Andersson. Brązowa medalistka igrzysk w z Tokio wygrała wyraźnie - o 1,2 sek. wyprzedziła drugą na mecie Rendessy. Złoty medal zdobył też nasz kanadyjkarz Oleksii Koliadych również w nieolimpijskiej konkurencji C1 200 m. Polak o 0,26 sek. wyprzedził Hiszpana Pablo Granę, trzeci był Gruzin Zaza Nadiradze.

Srebrny medal wywalczyła Katarzyna Kołodziejczyk też w nieolimpijskiej konkurencji K1 200 m. Polka przegrała z Węgierką Anną Lucz o 0,73 sekundy. Trzecia była Dunka Bolette Iversen. Srebrni byli też Jakub Stepun i Przemysław Korsak w K2 200 m. Triumfowali Portugalczycy, a na trzeciej pozycji finiszowała osad Węgier.