JUNIORZY GTK GLIWICE ZOSTALI MISTRZAMI POLSKI!

W rozgrywanym w Gdyni turnieju mistrzostw Polski do lat 19 GTK Gliwice w półfinale pokonało po dogrywce Energę GAK Gdynia 89:85, a w finale Eneę Basket Poznań 88:75. MVP turnieju finałowego U19 został Filip Poradzki, gracz GTK.

Dla klubu z Gliwic był to drugi triumf w kategorii do lat 19. Wcześniej GTK triumfowało w 2021 roku. Pierwsza piątka turnieju finałowego U19 mężczyzn: Iwo Baganc (Enea Basket Poznań), Miłosz Majewski (GTK Gliwice), Jan Nowicki (Enea Basket Poznań), Szymon Nowicki (Exact Systems Śląsk Wrocław), Tymoteusz Sternicki (Energa GAK Gdynia).

- To wielki sukces trenera i całej naszej organizacji. Cieszy tym bardziej, że chłopaki przed rokiem zajęli drugie miejsce, a teraz w wyższej kategorii wiekowej zdobyli już złoto - mówi prezes gliwickiego klubu Jarosław Zięba.

Szkoleniowcem mistrzowskiej drużyny jest Marcin Kloziński, który w 2021 został koordynatorem Akademii GTK Gliwice w zakresie grup młodzieżowych od lat 15 wzwyż. To były trener Trefla Sopot oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Koszykówki we Władysławowie. W ostatnim dziesięcioleciu zdobywał nie tylko medale mistrzostw Polski, ale prowadził także młodzieżowe kadry narodowe.

Skład złotej drużyny: Filip Poradzki, Mikołaj Jopek, Samuel Guslawski, Dominik Kondratowicz, Miłosz Majewski, Jeremiasz Santarius, Szymon Urbaniak, Kajetan Misztal, Filip Miś, Wojciech Belkner, Oliwier Kogut, Samuel Kuczera, Antoni Marcinski, Wojciech Błoch, Jakub Cisowski.

Sztab szkoleniowy: Marcin Kloziński, Monika Chrząszcz i Kosma Kołcz.