Fot: PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Jest nowy lider

MOTOCYKLOWE MŚ

Obrońca tytułu Włoch Francesco Bagnaia (Ducati) wygrał w klasie MotoGP wyścig o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring i został liderem klasyfikacji generalnej motocyklowych MŚ. Dwa pozostałe miejsce na podium wywalczyli Hiszpanie - bracia Marc i Alex Marquez. Drugi Marc Marguez stracił do zwycięzcy 3,804 s, natomiast trzeci Alex był wolniejszy o 4,334. To było szóste w dziewięciu wyścigach sezonu zwycięstwo „Pecco” Bagnaii.

Dwaj bracia na podium wyścigu mistrzostw świata, to wydarzyło się po raz pierwszy od... 27 lat. Wtedy na podium MaotoGP na Imoli stanęli Japończycy Nobuatsu Aoki i Takuma Aoki, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej MŚ (po 9 z 20 wyścigów) prowadzi Bagnaia z dorobkiem 222 pkt. Drugi jest Martin - 212 pkt, a trzeci Marc Marquez - 166 pkt.