III LIGA

GRUPA I

Unia Skierniewice - Pelikan Łowicz 2:1, Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Legia II Warszawa - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 4:3, Olimpia Zambrów - ŁKS 1926 Łomża 0:1, Jagiellonia II Białystok - Warta Sieradz 2:0, Mławianka - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:1, Legionovia - GKS Wikielec 4:0, Broń Radom - Pilica Białobrzegi 2:1, GKS Bełchatów - Victoria Sulejówek 1:1.

GRUPA II

Pogoń II Szczecin - Świt Skolwin 0:4, Cartusia - Gedania Gdańsk 1:2, Unia Swarzędz - Noteć Czarnków 3:2, Pogoń Nowe Skalmierzyce - Vineta Wolin 3:0, Unia Solec Kujawski - Elana Toruń 0:2, Błękitni Stargard - Sokół Kleczew 5:0, KP Starogard Gdański - Polonia Środa Wlkp. 2:4, Flota Świnoujście - Wikęd Luzino 1:4, Stolem Gniewino - Zawisza Bydgoszcz 1:1.

Koncert Trąbki

GRUPA IV

Unia Tarnów - Wieczysta Kraków 0:5 (0:0)

0:1 - Swędrowski, 46 min, 0:2 - Trąbka, 64 min, 0:3 - Trąbka, 73 min, 0:4 - Trąbka, 82 min, 0:5 - Danielak, 85 min

UNIA: Hamulewicz - Adamski (84. Surma), Baran, Hyla, Soprych - Mida (78. Padło), Piotrowski, Biś (84. Kron), Wardzała (66. Sojda), Bator - Gut (78. Rojkowicz). Trener Radosław JACEK.

WIECZYSTA: Letkiewicz - Faworow (79. Mak), Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (74. Danielak), Góralski, Łysiak (63. Trąbka), Swędrowski, Kiedrowicz (79. Krzywiecki) - Jankowski (63. Fidziukiewicz). Trener Sławomir PESZKO.

Sędziował Seweryn Kozub (Brzesko). Widzów 1000. Żółte kartki: Jankowski, Torres, Kiedrowicz.

W Tarnowie piłkarze Wieczystej odnieśli najwyższe wyjazdowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Do przerwy nie zanosiło się na tak wysoką porażkę Unii, która jesienią wracała spod Wawela z bolesnym 1:6. Gospodarzom udało się nie stracić gola, a do tego oddać kilka strzałów, po których bramkarzowi żółto-czarnych na pewno szybciej zabiło serce. W krakowskim zespole najbliższej trafienia głową był Maciej Jankowski, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. W pierwszej akcji po zmianie stron błąd rywala pod swoją bramką błyskawicznie wykorzystał Tomasz Swędrowski, co podłamało gospodarzy i dodało wiatru w żagle gościom. 18 minut po wejściu na skompletowanie hat tricka potrzebował Michał Trąbka, inny gracz pozyskany w przerwie zimowej. Unię „dobił” Karol Danielak, kolejny rezerwowy w zespole lidera.

(mik)

KS Wiązownica - Czarni Połaniec 1:3, Garbarnia Kraków - Wiślanie Jaśkowice 2:1, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podhale Nowy Targ 1:2, Chełmianka - Karpaty Krosno 6:0, Orlęta Radzyń Podlaski - Świdniczanka 0:1, Avia Świdnik - Star Starachowice 0:0, Podlasie Biała Podlaska - Siarka Tarnobrzeg 1:4, Wisłoka Dębica - Sokół Sieniawa 1:2.