I LIGA MĘŻCZYZN

WKK Active Hotel Wrocław - Enea Basket Poznań 75:93, MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód - Niedźwiadki Chemart Przemyśl 98:105, Decka Pelplin - KKS Polonia Warszawa 81:82, WKS Śląsk II Wrocław - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 92:75, GKS Tychy - Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 82:97, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - MKKS Żak Koszalin 93:85, Górnik Zamek Książ Wałbrzych - HydroTruck Radom 76:75, Miasto Szkła Krosno - Weegree AZS Politechnika Opolska 85:80, AZS AGH Kraków - SKS Fulimpex Starogard Gdański 78:99.

II LIGA MĘŻCZYZN

POLONIA BLIŻEJ AWANSU

Koszykarze Polonii Bytom zrobili kolejny krok w kierunku powrotu do pierwszej ligi. W sobotę zespół trenera Mariusza Bacika pokonał Lubliniankę w pierwszym meczu II rundy play off. Kluczowa była trzecia kwarta, po której gospodarze mieli już 15 punktów przewagi. Świetny mecz rozegrał Krzysztof Wąsowicz. 29-letni rozgrywający Polonii zdobył 13 punktów, miał 7 zbiórek i 8 asyst.

Dużo emocji było także w Bielsku-Białej, gdzie Basket Hills rozegrał zacięte spotkanie z Enea Żubry Chorten. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali goście z Białegostoku. Ważne trafienia zaliczył Karol Obarek, który w ostatnich trzech minutach rzucił 5 punktów. Gra toczy się do 2 zwycięstw, w weekend mecze rewanżowe w halach rywali.

Wyniki II rundy:

BS Polonia Bytom - Lublinianka Lublin 97:82 (1-0), Basket Hills Bielsko-Biała - Enea Żubry Chorten Białystok 81:86 (0-1), Energa Basket Warszawa - KK UR BOZZA Kraków 98:84 (1-0), Pogoń Prudnik - AZS UMK Transbruk Toruń 102:72 (1-0), ŁKS Coolpack Łódź - Zetkama Doral Nysa Kłodzka 107:80 (1-0), KSK Ciech Noteć Inowrocław - KS Kosz Kompaktowy Pleszew 109:60 (1-0), Znicz Basket Pruszków - OPTeam Resovia Rzeszów 71:79 (0-1), PGE GIEK Turów Zgorzelec - Tarnovia Tarnowo Podgórne 98:87 (1-0).