NERWOWE CHWILE

MŚ JUNIORÓW U-18

Młodzież potrafi prowadzić kilkoma bramkami, ale też w najmniej oczekiwanym momencie stracić przewagę - to słowa byłego reprezentanta kraju, mistrza Polski z Zagłębiem Sosnowiec, Andrzeja Zabawy, w przerwie inauguracyjnego meczu biało-czerwonych z Brytyjczykami w mistrzostwach świata juniorów do lat 18 Dywizji 2A w Sosnowcu. Okazały się one prorocze, bowiem w trakcie gry przeżywaliśmy nerwowe chwile, a w ślad za tym huśtawkę nastrojów.

Po 20 minutach podopieczni trenera Andreja Gusowa prowadzili 3:0 i nic nie wskazywało, że nastąpi zmiana ról. Brytyjczycy, po dwóch błędach naszych hokeistów, w ciągu 36 sek. zmniejszyli straty do gola. Ale to był zaledwie przedsmak emocji, bowiem Wyspiarze na początku trzeciej odsłony doprowadzili do remisu. W 50 min znów nasi juniorzy w dość szczęśliwych okolicznościach wyszli na prowadzenie. Wiktor Bieda zdecydował się na uderzenie z dalszej odległości, krążek odbił się od Sebastiana Wojciechowskiego i wpadł do siatki. Ostatnie 10 minut były niezwykle emocjonujące. Najpierw wyrównał Jordan O'Brien, a potem wynik meczu ustalił Olaf Zachariasz, zdobywając dwa gole, m.in. wykorzystując wycofanie bramkarza rywali, posłał krążek do pustej bramki. Napastnik klubu z Witkowic zaliczył w tym meczu hat trick. Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale najważniejsze, że biało-czerwoni zapisali komplet punktów.

Wielka Brytania – Polska 4:6 (0:3, 2:0, 2:3)

0:1 – Petrażycki - Zając - Drabik (4:13), 0:2 - Zachariasz - Sawicki - Stolarski (7:54, w przewadze), 0:3 - Petrażycki - Majkowski - Drabik (19:57, w przewadze), 1:3 - Clarke - Kariainen (29:55), 2:3 - Edwards - O'Brien (30:31), 3:3 - Salisbury (40:41), 3:4 - S. Wojciechowski - Bieda - F. Wojciechowski (49:53), 4:4 - O'Brien - Hayward (52:35), 4:5 - Zachariasz - Stolarski (54:46), 4:6 - Zachariasz (59:43, do pustej).

POLSKA: Tyczyński; Bieda – Hanzel, Prokopik – Majkowski, F. Wojciechowski – Onak, Kaszelewicz – Niemczyk (2); Zachariasz – Stolarski – McGovern, Zając – Drabik – Petrażycki, S. Wojciechowski – Karnas – Sawicki, Ziober – Skrzypski – Gumiński. Trener Andrej GUSOW.

Kary: Wlk. Brytania – 4 min, Polska – 2 min.

W innym mecu: Chorwacja – Rumunia 2:3 (1:0, 1:2, 0:1).

Dzisiaj grają : Chorwacja – Wlk. Brytania (13.00), Rumunia – Holandia (16.30), Polska – Serbia (20.00).