ATUT WŁASNEJ TAFLI

NHL

Rywalizacja w 1. rundzie play offu Konferencji Wschodniej jak na razie toczy się zgodnie z oczekiwaniami - faworyci wykorzystali atut własnej tafli. Przed nimi jednak testy prawdy - mecze wyjazdowe. Drugie derbowe spotkanie pomiędzy Florida Panthers a Tampa Bay Lightning znów zakończyło się wygraną „Panter” jednym golem 3:2 (2:0, 0:2, 0:0, 1:0), ale po dogrywce. Zwycięstwo zapewnił im Carter Verhaeghe w 62:59 min, wykorzystując podanie Antona Lundella. 28-letni napastnik, rodem z Toronto, w NHL debiutował w „Błyskawicy” w 2019 r., zaś na zakończenie sezonu świętował z zespołem zdobycie Pucharu Stanleya. Przed sezonem 2020/21 przeniósł się do lokalnego rywala i mocno go wspiera. W tym sezonie ma już na koncie dwa gole oraz asystę.

Andrej Wasilewski, bramkarz gości, miał sporo pracy, bowiem zaliczył 34 skuteczne interwencje, ale opuszczał lodowisko w kiepskim humorze. Już w 1. tercji Sam Bennett (7 min) i Władimir Tarasienko (16, w przew.) popisali się celnymi uderzeniami, ale w kolejnej odsłonie role się odwróciły. Asy atutowe „Błyskawicy” - Bayden Point (21) i Steven Stamkos (26) - szybko doprowadziły do remisu. A w 35 min Siergiej Bobrowski popisał się efektowną obroną po strzale z bliskiej odległości Matta Dumby. Potem o rozstrzygnięciu zadecydowała wspomniana dogrywka.

Hokeiści New York Rangers, zdobywcy Pucharu Prezydenta dla najlepszego zespołu pierwszej części sezonu, ponownie pokonali Washington Capitals, ale tym razem 4:3 (2:1, 2:1, 0:1). Atutem „Strażników” była gra w przewadze. Zdobyli trzy gole po uderzeniach: Miki Zibanejada (15), Jacka Roslovica (33) i K'Andre Millera (37). Jedynie Vincent Trocheck (8) trafił, gdy oba zespoły były w kompletnych składach.

1/8 FINAŁU PUCHARU STANLEYA

Konferencja Wschodnia: Florida – Tampa Bay 3:2 po dogr., stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 2-0, NY Rangers – Washington 4:3, stan rywalizacji 2-0.

Konferencja Zachodnia: Winnipeg – Colorado 2:5, stan rywalizacji 1-1, Vancouver – Nashiville 1:4, stan rywalizacji 1-1.