Hlima pochodzi w Paryżu

Maher Ben Hlima wypełnił minimum olimpijskie w chodzie na 20 km. Reprezentant Polski uzyskał czas 1:20.06 i zajął 22. miejsce w zawodach w La Corunii. Triumfował Japończyk Toshikazu Yamanishi. Na podium stanęli też Hiszpan Alvaro Martin i Brazylijczyk Caio Bonfim. Yamanishi pokonał 20-kilometrową trasę w 1:17.47, Martin w 1:17.49, a Bonfim w 1:17.52.

Pochodzący z Tunezji lekkoatleta w 2007 roku został mistrzem Afryki juniorów w chodzie na 10000 m. Rok później rywalizował w MŚ do lat 20 w Bydgoszczy. Potem zdecydował się na przeprowadzkę do Polski i przestał profesjonalnie trenować. Po kilkunastoletniej przerwie zdecydował się jednak wznowić karierę za namową swojego przyjaciela Dawida Tomali - mistrza olimpijskiego z Tokio.

Ben Hlima jako pierwszy polski chodziarz wypełnił indywidualne minimum. W Paryżu wystartuje na 20 km oraz może znaleźć się w składzie sztafety mieszanej na dystansie maratonu (42,195 km).