Hiszpański pogrom

Polki nie wrócą do kraju z medalem mistrzostw Europy U 20. Udział w zawodach zakończyły na ćwierćfinale, w którym zostały rozgromione przez Hiszpanię. Zaczęło się obiecująco. Agata Makurat jako pierwsza trafiła do kosza. Odpowiedź rywalek była natychmiastowa i brutalna. Zdobyły 25 kolejnych punktów i praktycznie „zamknęły” spotkanie. Niemoc naszej drużyny przełamała Makurat, ale niewiele to zmieniło. Hiszpanki dominowały zdecydowanie. Grały szybciej, dokładniej i skuteczniej. Praktycznie ich każda akcja kończyła się zdobyciem punktów. Pierwszą kwartę wygrały 30:7, a po kolejnej wygrywały aż 53:23! To był pogrom.

Po przerwie niewiele się zmieniło, Hiszpanki nie forsowały już tak wysokiego tempa, jak w pierwszych minutach spotkania, ale i tak powiększały przewagę. Polki były bezradne. Popełniały błąd za błędem. Mecz zakończyły z 30 stratami, co jest wynikiem katastrofalnym. Zdecydowanie też przegrały walkę pod tablicami, mając 27 zbiórek przy 45 rywalek. Ostatecznie przegrały różnicą aż 48 punktów.

Hiszpania – Polska 89:41 (30:7, 23:16, 21:12, 15:6)

POLSKA: Piasecka, Ullmann 3, Makurat 14 (2x3), Ulan 11 (1x3), Adamczuk 2 – Goszczyńska 2, Lubecka, Batura 1, Tomasik 3, Burzyńska 5 (1x3), Furman, Gilmajster. Trener Michał SNOCHOWSKI.