ORLEN BASKET LIGA

GTK NA MINUSIE

Ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie przegrał zespól z Gliwic.

GTK zanotowało osiemnastą porażkę w sezonie. Punkty z Małej Areny Gliwice wywiozła Stal Ostrów Wielkopolski. Goście od początku narzucili swój styl gry i do połowy prowadzili 12 punktami (53:41). Czwarta kwarta była zacięta, GTK zmniejszyło straty do 5 „oczek”, ale trójki Nemanji Durisicia i Ojarsa Silinsa nie pozwoliły wydrzeć wygranej ekipie gości. W drużynie GTK dobre spotkanie rozegrał niedawno pozyskany Chris Czerapowicz, ale w końcówce Szwed nie trafił ważnego rzutu z dystansu.

Nie poddają się koszykarze z Łańcuta. Przez wielu już skreśleni i skazani na spadek pokonali zespół z Torunia i zrównali się punktami z Zastalem. Zielonogórzanie mają jednak jeden mecz rozegrany mniej. W drużynie Sokoła bardzo dobrze zagrali Tyler Cheese (34 punkty, 6 zbiórek, 3 przechwyty) oraz Terrell Gomez (25 punktów, 5 trójek, 4 asysty). To była pierwsza wygrana Sokoła od 22 grudnia!

Z kolei dla torunian ta porażka mocno zmniejszyła ich szanse na występy w fazie play off.

Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Arriva Polski Cukier Toruń 93:87 (16:23, 26:13, 26:20, 25:31)

ŁAŃCUT: Gomez 25 (5x3), Cheese 34 (2x3), Nwamu 21 (2x3), Struski, Kemp 7 - Kroczak 6 (1x3), Nowakowski. Trener Marek ŁUKOMSKI

TORUŃ: Smith 18 (2x3), Tomaszewski 13 (3x3), Vucić 16, Diggs 8, Kunc 9 (1x3) - Cel 8, Sowiński, Washington 14 (2x3), Diduszko 1. Trener Srdjan SUBOTIĆ.

Tauron GTK Gliwice - Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 81:94 (21:28, 20:25, 20:18, 20:23)

GLIWICE: Gray 19 (1x3), Henderson 10 (2x3), McEwen 4, Czerapowicz 17 (5x3), Frąckiewicz 10 - Samsonowicz 8 (2x3), Śnieg, Bender 3, Laksa 10 (1x3). Trener Paweł TURKIEWICZ.

OSTRÓW WLKP.: Brembly 14, Sulima 8, Beliauskas 14 (2x3), Gielo 8 (2x3), Silins 19 (2x3) - Chatman 15 (3x3), Sewioł 3 (1x3), Skele 6, Durisić 7 (1x3). Trener Andrzej URBAN.