GOL OWIECZKINA

NHL

Nim doszło do kolejnego spotkania Pittsburgh Penguins - Washington Capitals, oba zespoły były na przeciwnych biegunach. „Pingwiny” odniosły sześć zwycięstw z rzędu, zaś „Stołeczni” przegrali cztery mecze. W pierwszej potyczce w Waszyngtonie zwyciężyli hokeiści z Pittsburgha 4:0, ale w rewanżu role się odwróciły. Na PPG Paints Arenie gospodarze przegrali ze „Stołecznymi” 3:4 (1:4, 2:0, 0:0), zaś zwycięskiego gola zdobył Aleksandr Owieczkin (20 min, w przew.). To było jego ósme trafienie w sezonie i 830. w karierze w 1382. meczu.

Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej tercji. Goście zaczęli z wysokiego „C”, bowiem Tom Wilson już w 55 sek. zdobył prowadzenie. W jego ślady poszli: Beck Malenstyn (13) i Martin Fehervary (14). W 13:02 min po siedmiu strzałach i trzech golach zjechał z lodu bramkarz gospodarzy Tristan Jarry i między słupkami stanął Alex Nedeljkovic, który zaliczył 14 skutecznych interwencji i przepuścił jedynie uderzenie wspomnianego „Owiego”.

Rickard Rakell (20) jeszcze w 1. tercji pokonał Darcy'ego Kuempera (33 obrony), a w kolejnej odsłonie bramki zdobywali: Sidney Crosby (30, w przew.) oraz Jake Guentzel (39). Ten pierwszy zaliczył jeszcze asystę i ma 1540 pkt (571 goli+969 asyst), czym wyprzedził Joe Thorntona (1539) i zajmuje 12. miejsce w historii NHL.

„Stołeczni” zgromadzili 42 pkt i zajmują 8., ostatnie miejsce premiowane awansem do play offu w Konferencji Wschodniej. „Pingwiny” mają o dwa „oczka” mniej i są trzy pozycje niżej.

[Pittsburgh - Washington 3:4, Columbus - Boston 1:4, NY Rangers - Carolina 1:6, Colorado - NY Islanders 5:4, Arizona - Florida 1:4, Nashiville - Chicago 3:0, San Jose - Detroit 3:5, Dallas - Montreal 3:4, Minnesota - Calgary 1:3, Los Angeles - Toronto 0:3, Winnipeg - Tampa Bay 4:3, Edmonton - Philadelphia 5:2, Vancouver - Ottawa 6:3]