Szombierki Bytom - Sparta Katowice 1:2 (1:0)

Bramki: Moritz 24 - karny - M. Mazurek 79, Januszkiewicz 90+5.

SZOMBIERKI: Dorosławski - Ściuk (46. Krakowiak), Orzeszyna, Grolik - Tylec (90+2. M. Wiśniewski), Kowalczyk, Moritz, Łebko, Dzierbicki - Marchewka, Stasiński (75. Tsuleiskiri). Trener Łukasz BERETA.

SPARTA: Kucharski - Łączek, Szary, P. Mazurek, Sobotka - M. Mazurek, Bętkowski (58. Buchta), Wawoczny, Kędzierski (77. Chwila) - Przybylski (73. Januszkiewicz), Goncerz (73. Bożek). Trener Damian MIKOŁOWICZ.

Sędziował Marcin Kwiecień (Sosnowiec). Widzów 200.

Żółte kartki: Ściuk, Stasiński, Krakowiak - Januszkiewicz, Sobotka.

Przerwa między IV-ligowymi rundami trwała 117 dni. To w zasadzie norma, ale wystarczający czas dla kibiców, by liczyć na diametralną odmianę ich ulubieńców, jeśli jesienią coś szwankowało. W pierwszym składzie Szombierek zadebiutowali Bartoszowie - Kowalczyk (z Rekordu Bielsko-Biała) i Marchewka (z Podlesianki Katowice) - i wygląda to na dobry ruch personalny. Jednakże po dwudziestu kilku minutach wzajemnego badania się przez rywali (nawet organoleptycznego - głową w głowę) pierwsi zaistnieli „starzy” szombierkarze. Łukasz Łebko dynamicznie wszedł w pole karne, gdzie faulem zatrzymał go Mateusz Mazurek, a Kamil Moritz pewnie wykorzystał „jedenastkę”, trafiając po raz 50. w zielonych barwach. W 29 min Marchewka sprawdził czujność innego Bartosza - Kucharskiego - bramkarza gości, a po drugiej stronie... Bartłomiej Kędzierski trafił w poprzeczkę. Za moment Kamil Łączek dograł przed bramkę Szombierek, skąd strzał Marcina Przybylskiego został zablokowany, a dobitka przeszła obok słupka, choć na dogranie czekał niepilnowany Grzegorz Goncerz. Po przerwie na boisko wszedł kolejny bytomski Bartosz-debiutant, Krakowiak z Decoru Bełk, ale on tego meczu nie będzie dobrze wspominał. Tuż po zmianie stron faulowany był Moritz i z wolnego z 16,2 metra Radosław Dzierbicki zawinął lewą obok muru, a Kucharski łapał na raty, przed i za... sobą. W 59 min Moritz przegrał nie całkiem idealne sam na sam z bramkarzem, a za moment był z Kowalczykiem znów tylko przed Kucharskim, gdy były bielszczanin lobował bramkarza, ale ominął światło bramki. W 64 min Marchewka trafił w słupek i gdy wydawało się, że kolejne gole dla gospodarzy muszą paść, crossowa wrzutka gości trafiła po lewej stronie do M. Mazurka, który ze sporego kąta, z półwoleja trafił w boczną siatkę po właściwej dla Sparty stronie dalszego słupka. A że nieszczęścia (tu gospodarzy) chodzą parami, w ostatniej akcji meczu piłkę dograną z prawej strony do siatki z bliska wpakował Aleksander Januszkiewicz.

- Od początku graliśmy o zwycięstwo i po pierwszej połowie wierzyliśmy, że możemy odwrócić wynik. Bramka na 1:1 upewniła nas, że jesteśmy w stanie wygrać. Po bardzo dobrych zmianach świetnie rozegraliśmy końcówkę spotkania. Na wiosnę chcemy koncentrować się na każdym meczu, by je wygrywać, a gdzie nas to zaprowadzi, zobaczymy. Jesteśmy bardzo pozytywnie nastawieni do drugiej części sezonu - skwitował sobotnie widowisko Grzegorz Goncerz.

(jak)

Podlesianka Katowice - Piast II Gliwice 1:1 (1:0)

Bramki: Jarnot 36 - Nakajima 90+4.

Przemsza Siewierz - Orzeł Miedary 3:1 (2:1)

Bramki: Jarka 25, Adamiecki 45, Chmielewski 63 - Konieczny 39.

Unia Rędziny - Szczakowianka Jaworzno 2:0 (2:0)

Bramki: Andrzejewski 9, Kotala 44.

Rozwój Katowice - Victoria Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramka - Włodarek 51.

MKS Myszków - Znicz Kłobuck 1:2 (1:1)

Bramki: Mizgała 29 - Wolski 26, Chłód 86.

Unia Dąbrowa Górnicza - Zagłębie II Sosnowiec 1:0 (1:0)

Bramka - Hat 40.

Ruch Radzionków - Drama Zbrosławice 4:3 (3:1)

Bramki: Szromek 12 - karny, Matysek 16, 22 - głową, Otwinowski 62 - Kuliński 39 - karny, Siwek 59, Fic 66.

1 - baraż o awans, 11 - baraż o utrzymanie, 12-16 - spadek

17. kolejka, 15-16.03.: Szombierki - Podlesianka, Sparta - Przemsza, Orzeł - Dąbrowa G., Zagłębie II - Myszków, Znicz - Rozwój, Victoria - Ruch, Drama - Rędziny, Szczakowianka - Piast II.