Faworyci do zera

TENIS STOŁOWY

W pierwszych meczach półfinałowych LOTTO Superligi Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała w Bytomiu miejscową Petralanę Polonię 3:0, a Dekorglass Działdowo wygrał u siebie z Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz także 3:0. Zwycięstwa imponujące, a do tego jedni i drudzy mają w setach po 9-2. To bardzo duże zaliczki przed piątkowymi (31 maja, 18.00) rewanżami w Grodzisku Mazowieckim i Bydgoszczy.

W hali w Bytomiu zespół Dartomu Bogorii zanotował okazały triumf, mimo że ze względów zdrowotnych nie mógł wystąpić Grek Panagiotis Gionis. Miłosz Redzimski, który niedawno awansował na igrzyska olimpijskie w Paryżu, wygrał z dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim Patrykiem Chojnowskim 3:0, Marek Badowski ze Szwedem Viktorem Broddem 3:1 i Japończyk Jin Takuya z wychowankiem mazowieckiego klubu, Patrykiem Zatówką 3:1.

W Działdowie grający w najsilniejszym składzie Dekorglass zmierzył się z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz, w której zabrakło m.in. Duńczyka Trulsa Moregarda, który zagra w Chinach w WTT Champions. Lider zespołu Dekorglassu, Duńczyk Jonathan Groth zdecydowanie wygrał z Japończykiem Taku Takakiwą 3:0, podobnie jak Jakub Dyjas na „trójce” z Arturem Grelą 3:0. W tym drugim pojedynku najciekawiej było w ostatnim secie. Dyjas prowadził 4:0, 6:1, 8:4, ale Grela wyrównał na 8:8. Końcówka należała do utytułowanego kadrowicza. Japończyk Kaii Konishi ograł Vladislava Ursu, chociaż olimpijczyk z Mołdawii prowadził już 2:0 w setach.

Finał Superligi (jeden mecz) 23 czerwca. Pokonani w półfinałach otrzymują brązowe medale.

Półfinały, pierwsze mecze

Petralana TTS Polonia Bytom – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3. Patryk Chojnowski – Miłosz Redzimski 0:3, Viktor Brodd – Marek Badowski 1:3, Patryk Zatówka – Jin Takuya 1:3

Dekorglass Działdowo – Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz 3:0. Jonathan Groth – Taku Takakiwa 3:0, Kaii Konishi – Vladislav Ursu 3:2, Jakub Dyjas – Artur Grela 3:0