Mniej więcej przez tydzień będzie brakować Piotra Zielińskiego na włoskich stadionach. Fot. Fabio Fagiolini/IPA Sport/ipa-agency.net/SIPA USA/PressFocus

Europa się oddala

Napoli po raz kolejny w tym sezonie straciło punkty, gdy zwycięstwo miało wystawione „na tacy”.

WŁOCHY

Tydzień temu Inter oficjalnie potwierdził transfer Piotra Zielińskiego. Zanim jednak Polak przeniesie się na północ Włoch, będzie musiał dokończyć sezon w Kampanii. Pomocnik nie zalicza najlepszego sezonu, a ostatnie wieści napływające z Neapolu potwierdziły, że zmaga się on z pechem, bo po raz kolejny w bieżących rozgrywkach nabawił się drobnego urazu. Tym razem Napoli ogłosiło, że Zieliński na treningu doznał kontuzji łydki. Najprawdopodobniej jego przerwa w grze wyniesie tydzień.

Tym samym 29-latek nie mógł wziąć udziału w meczu z Romą, podczas którego Napoli straciło punkty. Drużyna Francesco Calzony wyszła na prowadzenie 2:1, gdy z rzutu karnego w 84 minucie gola zdobył Victora Osimhena. Wydawało się, że gospodarzom uda się utrzymać przewagę do końca meczu, ale w 88 minucie zostali zaskoczeni z rzutu rożnego. Tammy Abraham był zupełnie niepilnowany i bez problemu umieścił piłkę w siatce. – Jest mi przykro, bo moi zawodnicy powinni zostać nagrodzeni 3 punktami. Jeśli będziemy grać tak jak dzisiaj, rzadko będziemy remisować, a jeszcze rzadziej przegrywać – stwierdził trener Napoli oraz selekcjoner reprezentacji Słowacji.

Strata punktów poskutkowała tym, że neapolitańczycy spadli w tabeli na 9. miejsce. Potknięcie drużyny z Kampanii wykorzystała Fiorentina, która w niedzielny wieczór pewnie wygrała z Sassuolo, które najprawdopodobniej spadnie do Serie B. „Viola” wygrała 5:1 i widać, że jest w formie przed pierwszym półfinałowym meczem w Lidze Konferencji Europy. Ten mecz odbędzie się już w najbliższy czwartek, a przeciwnikiem zespołu z Florencji będzie Club Brugge, w barwach którego występuje Michał Skóraś.

Kacper Janoszka

Fiorentina – Sassuolo 5:1 (1:0)

1:0 – Sottil (17), 2:0 – Quarta (54), 2:1 – Thorstvedt (57), 3:1 – Gonzalez (58), 4:1 – Barak (62), 5:1 – Gonzalez (66)

Mecz Genoa – Cagliari zakończył się po zamknięciu numeru.

1-4 - LM, 5 - el. LE, 6 - LKE, 18-20 - spadek