Etap dla Australijczyka

TOUR DOWN UNDER

Australijczyk Sam Welsford z ekipy Bora-hansgrohe wygrał w miejscowości Tanunda pierwszy etap i zdobył koszulkę lidera wyścigu kolarskiego Tour Down Under. Zawody w Australii otwierają tegoroczny cykl World Tour.

Welsford najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Niemca Phila Bauhausa (Bahrain-Victorious) oraz Erytrejczyka Biniama Girmaya (Intermarche).

W końcówce rozprowadzał Australijczyka m.in. Filip Maciejuk, który zajął 70. miejsce, w tym samym czasie co zwycięzca. Obaj startowali po raz pierwszy w barwach niemieckiej ekipy.

Welsford, który 19 stycznia będzie obchodzić 28. urodziny, odniósł szóste zwycięstwo w zawodowej karierze. Dzięki bonifikacie wyprzedza w klasyfikacji generalnej o cztery sekundy Bauhausa oraz o sześć Girmaya.

Sześcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę w Mount Lofty.

1. etap, Tanunda – Tanunda,144 km: 1. Sam Welsford (Australia/Bora-hansgrohe) – 3:25.56, 2. Phil Bauhaus (Niemcy/Bahrain-Victorious), 3. Biniam Girmay (Erytrea-Intermarche-Wanty), 4. Caleb Ewan (Australia/Jayco AlUla), 5. Jhonatan Narváez (Ekwador/Ineos Grenadiers), 6. Max Kanter (Niemcy/Astana)... 70. Filip Maciejuk (Polska/Bora-hansgrohe) ten sam czas.