DZIEWIĘĆ MEDALI STUDENTÓW

ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE AMŚ W HAMAR

Cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe krążki przywiozą nasi pnaczeniści. W niedzielę, na zakończenie Akademickich Mistrzostw Świata, na drugim stopniu podium stanęła sztafeta mieszana - Magdalena Smędzik i Maksymilian Rzepka musieli uznać wyższość tylko Czechów.

- Przede wszystkim wyszły nam zmiany, co przyniosło dużo lepszy czas - podkreślała Smędzik, a Rzepka dodał: - W takich konkurencjach poziom sportowy jest na drugim miejscu, a najważniejsze są właśnie zmiany, które są bardzo kolizyjne. Tak naprawdę nie spodziewałem się tego medalu.

Największą gwiazdą Akademickiej Reprezentacji Polski w Hamar była Natalia Jabrzyk, która zdobyła dwa złote medale - na 1000 i 1500 m oraz brązowy w drużynie wraz z Olgą Piotrowską i Mają Płończyk. W niedzielę z kolei uplasowała się tuż za podium w biegu ze startu wspólnego.

Pozostałe dwa złote medale biało-czerwoni zawdzięczają Markowi Kani, który triumfował na 500 i 1000 m. Na 500 m po srebro i brąz sięgnęły Iga Wojtasik i Martyna Baran. Srebro przywiezie do kraju drużyna mężczyzn w składzie: Karol Karczewski, Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka.

W klasyfikacji medalowej AMŚ Polacy z dorobkiem dziewięciu (4-3-2) zajęli drugą pozycję, ustępując jedynie gospodarzom (5-4-3).