Dziewczyny wysoko

DŻUDO

Startująca w wadze 63 kg Natalia Kropska (GKS Czarni Bytom) zajęła 2. miejsce w Gyoer European Open. 23-latka w drodze do finału najpierw pokonała przez ippon Kanadyjkę Isabelle Harris, a później Niemki - Hannę Sedlmair (ippon) i Vivian Herrmann (waza-ari), potem w półfinale Holenderkę Kamile Nalbat przez ippon. W pojedynku o pierwsze miejsce kat. 63 kg uległa (waza-ari) Hiszpance Arieli Sanchez Benitez. Kropska po raz pierwszy w karierze do rankingu olimpijskiego dodała 490 punktów. Natomiast Urszula Hofman w wadze +78 kg zajęła trzecie miejsce. Zawodniczka KS Polonia Rybnik wygrała swoją grupę - najpierw przez waza-ari pokonała Francuzkę Lucie Dupin, a później Ukrainkę Rusłanę Buławinę. W półfinale uległa przez ippon późniejszej triumfatorce tej kategorii Holenderce Paulien Sweers, a w walce o trzecie miejsce wygrała z Francuzką Diarrassoubą przez ippon i zdobyła 350 pkt do rankingu.

W turnieju, który zaliczany jest do kwalifikacji olimpijskich, startowało 19 reprezentantów Polski, a w sumie wystąpiło blisko 400 dżudoków z 35 krajów. Ośmioro reprezentantów Polski zostało zgłoszonych do wysoko punktowanego turnieju Grand Slam w Baku, który zaplanowany jest w dniach 16-18 lutego.