Dwa gole i dwa dni wolnego

Mołdawianin finalizuje rozmowy z włodarzami Rekordu Bielsko-Biała.

W sparingowym meczu, kończącym tygodniowe zgrupowanie w Bielsku-Białej, przygotowujący się do historycznego debiutu w 2. lidze zespół Rekordu zremisował z małopolskim III-ligowcem, Wiślanami Jaśkowice 2:2. Bielszczanie grali w składzie: Żołneczko (46. Bem) - Kasprzak (60. Kolodov), Wrona (46. Walaszek), Pańkowski (60. Bojdys), Kareta (60. Gibiec), Żyrek (46. Kamiński) – Śliwka, Nowak (60. Madzia), Wyroba (46. Ryś), Ciućka (46. Klichowicz) - Świderski (60. Młocek).

Tym razem trener drużyny z Cygańskiego Lasu Dariusz Klacza pozwolił odpocząć podstawowym bramkarzom, Krzysztofowi Żerdce i Pawłowi Florkowi i dał szansę bramkarskim dublerom na czele z 15-letnim Wiktorem Żołneczką. To jego w 25 minucie, w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym, główką pokonał Dominik Cholewa. A po wyrównującym golu snajpera bielszczan Daniela Świderskiego, który w 35 minucie wykorzystał idealne zagranie Kacpra Kasprzaka oraz kilku niewykorzystanych okazjach, w tym strzału Tomasza Nowaka w słupek z rzutu wolnego, goście odpowiedzieli drugim trafieniem. W 43 minucie Błażej Radwanek uderzeniem zza pola karnego zaskoczył bielskiego golkipera.

Po przerwie i zmianach w składach przewaga bielszczan była już zdecydowana, ale Michał Śliwka zmarnował stuprocentowe okazje, a po uderzeniu Jakuba Kempnego znowu słupek okazał się sprzymierzeńcem gości. W 75 minucie skarcił ich jednak Szymon Młocek. Po dograniu Adama Gibca młody napastnik Rekordu z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik.

W składzie bielszczan zabrakło kończącego leczenie urazu Zbigniewa Wojciechowskiego, a kolejny raz zaprezentował się testowany 21-letni Mołdawianin Nikita Kholodov. Stoper albo defensywny pomocnik, grając wiosną w FC Floresti, w 10 występach zdobył 6 bramek i dorzucił 1 asystę. Miał duży wkład w awans zespołu do mołdawskiej Super Ligi, w której debiutował jako 16-latek w barwach FC Sheriff Tyraspol. Z tą drużyną zdobył mistrzostwo Mołdawii oraz uczestniczył w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA. Grał także w juniorskiej reprezentacji Mołdawii oraz w ligach rosyjskiej (FDC Vista Gelendżyk) i łotewskiej (FK Tukumus 2000).

Jeżeli formalności zostaną dopięte, to od wtorku - bo po obozie i zremisowanym sparingu bielszczanie otrzymali dwa dni wolnego - Mołdawianin powinien już oficjalnie być w zespole, który ma jeszcze przed sobą dwa sparingi: w piątek z Ruchem w Chorzowie i w sobotę z Wisłą II Kraków u siebie, a później rozpocznie już mikrocykl zakończony II-ligowym debiutem w Chojnicach.