Duńczyk najszybszy w Teresinie

Mads Andersen z grupy Airtox-Carl Ras wygrał pierwszy etap Wyścigu Dookoła Mazowsza.

Rywalizację w 67. edycji rozgrywanej od 1951 roku kolarskiej imprezy rozpoczął odcinek ze startem i metą w Teresinie. 157 zawodników (w tym 43 Polaków) z 28 zespołów ścigało się w środę na płaskiej, szybkiej rundzie. Na szóstej (z ośmiu) zaatakowało trzech zawodników. Wśród nich znalazł się Andersen, któremu udało się przechytrzyć peleton i z niewielką przewagą samotnie dojechać do mety. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Proć (Santic-Wibatech), a trzecie Holender Lars Rouffaer (Diftar).

Niespełna 24-letni Duńczyk został pierwszym liderem wyścigu. Kolarz grupy Airtox-Carl Ras, który specjalizuje się w sprincie, jechał już w tym roku w Polsce. Na przełomie maja i czerwca uczestniczył w Małopolskim Wyścigu Górskim, gdzie na jednym z etapów finiszował na trzecim miejscu. Tydzień po zakończeniu tamtej imprezy osiągnął życiowy sukces, wygrywając pięcioetapowy Wyścig Dookoła Litwy.

W kolejnych dniach kolarzy będą gościć Grodzisk Mazowiecki (czwartek), Płońsk (piątek) i Kozienice, gdzie w sobotę zakończy się wyścig.