DRUŻYNA SOCHANA NAJLEPSZA

NBA

W trakcie All Stars Weekend w Indianapolis jednym z najciekawszych wydarzeń był Mecz Wschodzących Gwiazd. Rywalizowały cztery drużyny złożone z debiutantów, drugoroczniaków i zawodników z niższej G League. Każda z ekip ma swojego honorowego trenera, którym jest były znany zawodnik bądź zawodniczka. Miniturniej wygrała ekipa Jalena Rose'a, w której występował Jeremy Sochan.

Turniej składał się z półfinałów i finału. W półfinale zwyciężał zespół, który pierwszy zdobył 40 pkt. Finał natomiast rozgrywany był do 25 pkt. W półfinale ekipa Sochana pokonała zespół Tamiki Catchings 40:35, mimo że początkowo rywale prowadzili 9:0. 20-letni Polak grał 6 minut i zanotował 2 zbiórki w obronie. W finale ekipa Rose'a pokonała drużynę Schrempfa 26:13. W tym spotkaniu skrzydłowy San Antonio Spurs grał niespełna trzy i pół minuty i w statystykach zapisał tylko stratę i dwa faule. Najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) turnieju został Benedict Mathurin z Indiana Pacers.

Obok Sochana i Mathurina zespół triumfatorów tworzyli: Chet Holmgren, Jalen Williams (obaj Oklahoma City Thunder), Dereck Lively II (Dallas Mavericks), Jordan Hawkins (New Orleans Pelicans) i Walker Kessler (Utah Jazz).

W sobotę rozgrywano konkursy indywidualne. Mierzący 188 cm Mac „Mat” McClung wygrał konkurs wsadów, 25-letni obrońca, występujący w G-Leaage w Osceola Magic, filialnym zespole Orlando Magic, pokonał w finałowej rundzie Jaylena Browna z Boston Celtics. Podobnie jak przed rokiem konkurs rzutów za 3 pkt wygrał Damian Lillard. Rozgrywający Portland Trail Blazers uzyskał w finale 26 pkt i pokonał Trae Younga (Atlanta Hawks) i Karla-Anthony'ego Townsa (Minnesota Timberwolves) - po 24.