Draper po raz pierwszy

ATP W STUTTGARCIE

Rozstawiony z numerem szóstym Jack Draper triumfując w turnieju ATP 250 kortach na trawiastych zdobył pierwszy tytuł w karierze. Brytyjczyk pokonał w finale Włocha Matteo Berrettiniego 3:6, 7:6 (7-5), 6:4. Berrettini (ATP 95.) był mistrzem imprezy w Stuttgarcie w 2019 i 2022 roku, ale obecnie dopiero wraca do gry po dłuższej przerwie spowodowanej licznymi kontuzjami. Teraz również był blisko triumfu, bowiem w drugim secie miał dwie szanse na przełamanie rywala w końcówce. Nie wykorzystał ich, natomiast Draper okazał się chwilę później minimalnie lepszy w tie-breaku. W trzeciej partii jedno przełamanie wystarczyło mu do wygrania meczu. 22-letni Brytyjczyk ma dwa przegrane finały - z zeszłego roku z Sofii i z tego roku z Adelajdy. Pięć lat starszy Włoch wygrał w karierze osiem imprez cyklu ATP, a jedną w tym roku w Marrakeszu. Niedzielne spotkanie było jego szóstym przegranym finałem. To był pierwszy pojedynek tych tenisistów.

W poniedziałek Draper awansuje w światowym rankingu z 40. na 31. miejsce, najwyższe w karierze. Berrettini będzie notowany na 65. miejscu.