Do podium było daleko

SNOWBOARD

Oskar Kwiatkowski i Weronika Dawidek odpadli w 1/8 finału slalomu giganta równoległego Pucharu Świata w szwajcarskim Scuol. Kwiatkowski, mistrz świata w tej konkurencji, został sklasyfikowany na 14. pozycji, natomiast Dawidek na 16. Kwalifikacji nie przebrnęły 20. Maria Bukowska-Chyc i 25. Olimpia Kwiatkowska oraz Michał Nowaczyk, który również uplasował się na 25. miejscu.

Triumfowali Włoszka Lucia Dalmasso, która w finale była lepsza od swojej rodaczki Jasmin Coratti, oraz Austriak Benjamin Karl po wygranej ze Słoweńcem Timem Mastnakiem. Trzecie miejsca zajęli Japonka Tsubaki Miki i Austriak Andreas Prommeger.

W klasyfikacji generalnej PŚ w slalomie gigancie równoległym prowadzi Karl, który zgromadził 260 pkt. Kwiatkowski ma 40 pkt i zajmuje 17. lokatę. Wśród kobiet najlepsza jest Niemka Ramona Theresia Hofmeister - 229 pkt, która wyprzedza Dalmasso o cztery punkty. Dawidek ma 21 pkt i zajmuje 22. miejsce, za nią są Bukowska-Chyc - 19 i Kwiatkowska - 17 pkt.