DESZCZ TORPEDUJE

ALPEJSKI PŚ

Zaplanowany na sobotę męski slalom alpejskiego Pucharu Świata w Kranjskiej Gorze został definitywnie odwołany - poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska. Powodem są ulewne deszcze, które zniszczyły przygotowaną trasę.

Dzień wcześniej slalom przeniesiono z niedzieli, a definitywnie odwołano zaplanowany na ten dzień slalom gigant. W środę okazało się, że w Kranjskiej Gorze nie uda się rozegrać żadnej konkurencji.

FIS próbowało znaleźć inną lokalizację zawodów, ale ze względu na ograniczenia czasowe nie udało się znaleźć nowego organizatora w tak krótkim czasie.

W tej sytuacji małą Kryształową Kulę w slalomie zapewnił sobie 31-letni Feller, który w 2017 roku zdobył srebrny medal MŚ w tej konkurencji. W tym sezonie Austriak wygrał cztery slalomy.

Wcześniej małą Kryształową Kulę w gigancie wywalczył Szwajcar Marco Odermatt, który zapewnił sobie już także zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.