Decydujące rozstrzygnięcia

TAURON I LIGA

Sezon zasadniczy I-ligowych siatkarzy jest na finiszu, ale nie wszystko zostało rozstrzygnięte. Nadal nie wiemy, kto będzie towarzyszył drużynie z Głogowa w drodze do II ligi. A ponadto trwa korespondencyjna walka o awans do play off.

MCKiS Jaworzno, I-ligowy beniaminek, podejmował w niezwykle ważnym meczu Astrę Nowa Sól. Ewentualne zwycięstwo ekipy trenera Tomasza Wątorka zapewniłoby jej pobyt w tej klasie rozgrywkowej na kolejny sezon, zaś eliminowałoby Astrę z walki o play off. Zespół z Jaworzna nie wykorzystał szansy i przegrał 1:3 (25:27, 21:25, 25:11, 23:25). Ambitni gospodarze w 1. secie doprowadzili do remisu 24:24, ale w kolejnych akcjach nie potrafili przechylić szali na własną korzyść. W trzeciej odsłonie od początku zbudowali sobie przewagę (7:1), bo przyjezdni nie potrafili utrzymać przyjęcia. Wygrana do 11 wystarczy za cały komentarz. Niewiele brakowało, by gospodarze doprowadzili do tie-breaka. Prowadzili do połowy czwartego seta 16:11; potem gra się wyrównała. W końcowych fragmentach nie wytrzymali jednak presji i przegrali dwoma punktami. Przed nimi spotkanie we własnej hali z Olimpią Sulęcin, która przegrała wyraźnie w Będzinie z MKS-em 0:3. Będzińska ekipa prowadzona przez Wojciecha Serafina w play offie wystartuje z pozycji nr 1. Natomiast siatkarze BBTS-u Bielsko-Biała nie mogą sobie pozwolić na porażki, bowiem na 3. pozycję czyha zespół z Bydgoszczy.

Do dwóch, ostatnich miejsc w play offie kandydują cztery drużyny: Mickiewicz Kluczbork, Lechia Tomaszów Maz, Astra Nowa Sól i BAS Białystok. Najbliższa potyczka Białegostoku z Kluczborkiem może wiele wyjaśnić. Z kolei Lechia zagra w Bielsku-Białej.