DEBLOWE NIEPOWODZENIA

Magda Linette i Amerykanka Bernarda Pera przegrały z Czeszką Lindą Noskovą i Chinką Xiy Wang 4:6, 6:7 (4-7) w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Miami. Poniedziałkowy mecz trwał godzinę i 36 minut. Od stanu 2:2 w pierwszym secie para polsko-amerykańska przegrała dwukrotnie swoje serwisy. W drugim Polka ze swoją partnerką z kortu zagrały zdecydowanie lepiej i doprowadziły to tie-breaku. W nim po początkowym prowadzeniu 2-1 przegrały pięć piłek z rzędu i nie były w stanie odwrócić już losów spotkania.

Linette żegna się więc z imprezą w Miami. Kilka dni temu 32-letnia tenisistka uległa w 1. rundzie singla Ukraince Łesii Curenko 6:2, 1:6, 4:6.

Również Jan Zieliński z partnerującym mu Monakijczykiem Hugo Nysem z Monako zostali wyeliminowani z turnieju deblowego w Miami. Przegrali w drugiej rundzie z rozstawionymi z „jedynką” Rohanem Bopanną z Indii i Matthew Ebdenem z Australii 5:7, 6:7 (3-7). Polsko-monakijskę parę w pierwszym secie jedna piłka dzieliła od wygrania tej partii, ale to rywale przełamali serwis i ostatecznie zwyciężyli 7:5. Druga odsłona również długo było wyrównana. O zwycięstwie w tej części gry zadecydował tie-break, który na Hindus z Australijczykiem rozstrzygnęli na swoją korzyść 7-3.