Dąbrowski był drugi

RAJDY TERENOWE

Konrad Dąbrowski (Duust Rally Team) zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Abu Zabi Desert Challenge, drugiej rundzie mistrzostw świata w rajdach terenowych. Zawody - prolog i pięć etapów, w sumie 1179 km - rozegrano od 26 lutego do 2 marca. Wygrał Aaron Mare (Hero MotoSports) z RPA. Polak, jadący motocyklem KTM 450 Rally, stracił do zwycięzcy niespełna pięć minut i zwyciężył w klasie Rally2. Liderem mistrzostw świata w klasyfikacji motocyklistów został czwarty na mecie w Abu Zabi Ross Branch z Botswany (Hero MotoSports).

W kategorii quadów zwyciężył Abdulaziz Ahli ze ZEA, który wygrał pięć odcinków specjalnych. Kamil Wiśniewski z ORLEN Team nie osiągnął mety, gdyż miał kraksę na trzecim etapie. Na szczęście zawodnikowi nic się nie stało.