CZAS DOGRYWEK

NHL

Spotkania 2. rundy Pucharu Stanleya to nie przelewki, dogrywki rozstrzygały o wygranej. Hokeiści New York Rangers, zwycięzcy sezonu zasadniczego, pokonali Carolinę Hurricanes 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 1:0) dopiero w drugiej dogrywce. W serii prowadzą 2-0, ale to jeszcze nic nie oznacza, bo teraz rywalizacja przenosi się do Raleigh.

O wygranej „Strażników” zadecydował gol w 7:24 min drugiej dogrywki strzelony przez Vincenta Trochecka podczas gry w przewadze. Najpierw strzał Artema Panarina został zablokowany przez Jaccoba Slavina, dobitka Miki Zibanejada również. W końcu krążek trafił do Trochecka, a ten pokonał Frederika Andersena. Nim doszło do rozstrzygnięcia Alexis Lafreniere zdobył dwie bramki (11 i 28 min), zaś do dogrywki doprowadził Chris Kreider (47, w przew.). Artemi Panarin zaliczył trzy asysty, zaś Igor Szestiorkin obronił 54 strzały! W drużynie gości Jake Guentzel również dwa razy umieścił krążek w siatce (16 i 39), raz Dmitrij Orłow (20). Fin Sebastian Aho również zaliczył trzy podania, zaś duński golkiper Frederik Andersen popisał się 35. skutecznymi interwencjami.

Hokeiści Dallas Stars, zwycięzcy Konferencji Zachodniej, w 1. rundzie mieli trudną przeprawę z Vegas Golden Knights i zanosi się, że w kolejnej rundzie nie będzie łatwiej. W pierwszym meczu na własnym lodzie ulegli Colorado Avalanche 3:4 (3:0, 0:1, 0:1, 0:1) po dogrywce. W 71:03 min Miles Wood zdobył decydującego gola pokonując Jake'a Oettingera (22 obrony). Po pierwszych 20 min nikt, a nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia i zdobyli trzy bramki po uderzeniach Ryana Sutera (8), Wyatta Johnstona (11) oraz Jamie'go Benna (17, w przew.). Zespół Colorado jest na tyle doświadczoną drużyną, że potrafi wychodzić z trudnych sytuacji. Walerij Niczuszkin (26) i Cale Makar (30), zmniejszyli straty, zdobyli gole w liczebnej przewadze. Nathan MacKinnon, lider zespołu doprowadził do wyrównania (41), przechwytując krążek odbity od jednego z graczy gospodarzy. Colorado zaliczyło udane otwarcie, ale to dopiero początek, jak nam się wydaje, długiego spektaklu.

1/4 FINAŁU PUCHARU STANLEYA

Konferencja Wschodnia: NY Rangers – Carolina 4:3 po dwóch dogr., stan rywalizacji 2-0.

Konferencja Zachodnia: Dallas – Colorado 3:4 po dogr., stan rywalizacji 0-1. (ws)