Cios na zakończenie

HISZPANIA

La Liga

Girona po raz kolejny zaskoczyła. Tym razem ofiarą katalońskiego zespołu zostało wielkie Atletico. Madrycki zespół dzielnie walczył z podopiecznymi trenera Michela, ale ostatecznie musiał pogodzić się z porażką. Starcie już w pierwszej połowie było niezwykle ciekawe, bo do przerwy było 3:2 dla gospodarzy, a wynik meczu już w 2 minucie otworzył Valery Fernandez. Gdy na 3:3 w 54 minucie wyrównał Alvaro Morata, kompletując hat trick, wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak Girona po raz kolejny w tym sezonie potrafiła na ostatniej prostej wyjść na prowadzenie. W doliczonym czasie gry 3 punkty zespołowi zapewnił Ivan Martin.

KJ

Celta – Betis 2:1 (1:1)

0:1 – Ruibal (6), 1:1 – Aspas (16, karny), 2:1 – Swedberg (90+6)

Girona – Atletico 4:3 (3:2)

1:0 – V. Fernandez (2), 1:1 – Morata (14), 2:1 – Savio (26), 3:1 – Blind (39), 3:2 – Morata (44), 3:3 – Morata (54), 4:3 – I. Martin (90+1)

Osasuna – Almeria 1:0 (1:0)

1:0 – Budimir (27)

Sevilla – Athletic 0:2 (0:1)

0:1 – Vesga (30), 0:2 – A. Paredes (76)

Mecz Las Palmas – Barcelona zakończył się po zamknięciu numeru.