Chwalińska powalczy o finał

Maja Chwalińska Fot. PAP

Maja Chwalińska (LOTTO PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) zagra w półfinale turnieju WTA 125 Polish Open organizowanego przez Polski Związek Tenisowy na kortach Legii Warszawa. 23-letnia tenisistka z Dąbrowy Górniczej wyeliminowała w czwartkowym ćwierćfinale rozstawioną z numerem 3. Łotyszkę Dariję Semenistaję 7:5, 4:6, 6:2.

WTA 125 w Warszawie

Maja Chwalińska (LOTTO PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) zagra w półfinale turnieju WTA 125 Polish Open organizowanego przez Polski Związek Tenisowy na kortach Legii Warszawa.

23-letnia tenisistka z Dąbrowy Górniczej wyeliminowała w czwartkowym ćwierćfinale rozstawioną z numerem 3. Łotyszkę Dariję Semenistaję 7:5, 4:6, 6:2. Ten mecz na blisko dwie godziny przerwały opady deszczu, przy stanie 3:2 i 15-0 dla Polki w drugim secie. Chwilę wcześniej Maja skorzystała z przerwy na pomoc medyczną, podczas której konieczne było zabezpieczenie taśmą uciskową drugiego uda, bo z podobną opaską na jednym udzie grała od początku.

- Śmieję się, że wyglądam już prawie jak mumia. Ta przerwa była prawdziwym zbawieniem i bardzo mi pomogła, mimo przegranego seta. Wydaje mi się też, że poziom tenisowy po wznowieniu gry był wyższy niż przed deszczem. Chociaż przegrałam drugiego seta, to miałam wrażenie, że sama gra wyglądała lepiej – powiedziała Chwalińska, która w poprzednich tygodniach wygrała turnieje ITF w Montpellier i Porto. Było to jej 13. zwycięstwo z rzędu.

O awans do finału Maja (WTA 167.) zagra z Australijką Mają Joint (WTA 159.), z którą pod koniec maja przegrała w trzysetowym ćwierćfinale turnieju ITF W50 w słoweńskiej miejscowości Otocec.

W drugim półfinale spotkają się Amerykanka Alycia Parks i Leonie Kung. Szwajcarka dobrze pamięta Igę Świątek, bo to z numerem 1 na świecie przegrała w finale juniorskiego Wimbledonu 2018.

O tytuł w deblu powalczy duet Weronika Falkowska (KS Górnik Bytom) i Martyna Kubka (Mera Warszawa), które w półfinale pokonały Weronikę Ewald (Gdańska Akademia Tenisowa) i Zuzannę Kolonus (KS Górnik) 6:0, 6:2. W finale ich rywalkami będą Szwajcarka Celine Naef i Serbka Nina Stojanović.