Bułka znowu błysnął

FRANCJA

Niezwykle blisko sensacyjnego zwycięstwa było Rennes. Wygrywało na wyjeździe z PSG 1:0, a w ostatniej chwili straciło bramkę, przez co „tylko” zremisowało z francuskim hegemonem. Wybawicielem paryżan został Goncalo Ramos. 22-letni Portugalczyk pojawił się na murawie w drugiej połowie, w doliczonym czasie zachował spokój i wykorzystał rzut karny. Znowu błysnął reprezentant Polski Marcin Bułka. W meczu z ostatnim w tabeli Clermont Foot 63 obronił piłkę z karnego. Niefortunnym wykonawcą był w 45 minucie Shamar Nicholson. OGC Nice, podobnie jak paryżanie, tylko jednak zremisowało.

Metz – Lyon 1:2 (1:1)

1:0 – Mikautadze (13), 1:1 – Lacazette (45+1), 1:2 – Benrahma (60)

Lorient – Nantes 0:1 (0:0)

0:1 – Castelletto (49)

Strasbourg – Brest 0:3 (0:2)

0:1 – Camara (33), 0:2 – Camara (40), 0:3 – Camara (60, karny)

Lens – Monaco 2:3 (1:2)

0:1 – Balogun (19), 1:1 – Wahi (31), 1:2 – Minamino (30), 2:2 – Said (77), 2:3 – Minamino (90+2)

Le Havre – Reims 1:2 (0:0)

0:1 – A. Toure (74, karny), 1:1 – Daramy (64), 1:2 – Daramy (90+6)

Nice – Clermont 0:0

Toulouse – Lille 3:1 (0:1)

0:1 – Haraldsson (45), 1:1 – Mawissa (49), 2:1 – Sierro (60, karny), 3:1 – Dallinga (66)

PSG – Rennes 1:1 (0:1)

0:1 – Gouiri (33), 1:1 – G. Ramos (90+7, karny)

Mecz Marsylia – Montpellier zakończył się po zamknięciu numeru.

1-3 – LM, 4 – el. LM, 5 – el. LE, 6 – LKE, 16 – baraż o utrzymanie, 17-18 – spadek