Budziński drugi

TOUR OF MERSIN

Marcin Budziński z grupy Mazowsze Serce Polski zajął drugie miejsce na pierwszym etapie wyścigu Tour of Mersin. Imprezę w Turcji od zwycięstwa rozpoczął Dawita Yemane (Bike Aid) z Erytrei, który został liderem. Trzecie miejsce na podium zajął Chińczyk Xianjing Lyu.

Na starcie tureckiej etapówki stanęła kontynentalna ekipa Mazowsze Serce Polski, pod wodzą Adriana Banaszka. W 7-osobowym składzie znaleźli się także Norbert Banaszek, Paweł Bernas, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak oraz Michał Pomorski.

Pierwszy etap z Anamur do Yanisli (103,2 km) prowadził płaskimi trasami. W końcówce ulokowano kilkukilometrowy podjazd o średnim nachyleniu wynoszącym 6 procent. Po jego pokonaniu kolarze kierowali się wprost do mety. Erytrejczyk Yemane na finiszu oderwał się od peletonu i wygrał z 6 s przewagą.