Brąz i awans na mundial

ME DO LAT 17 KOBIET

Polskie piłkarki zdobyły brązowy medal mistrzostw Europy do lat 17. W meczu o 3. miejsce w szwedzkim Lundzie pokonały w rzutach karnych Francję 4-2 (w regulaminowym czasie było 2:2) i awansowały do mistrzostw świata, które w październiku odbędą się na Dominikanie. Polki objęły prowadzenie w 10 minucie po strzale Oliwii Związek. Francuzki wyrównały w minutę później, a bramkę zdobyła Justine Rouquet, która drugi raz na listę strzelczyń wpisała się w 40 minucie. Biało czerwone wyrównały w 80 minucie po pięknym strzale Oliwii Łapińskiej z blisko 30 metrów. W rzutach karnych trafiły Łapińska, Zuzanna Witek i Iga Witkowska, pomyliła się Kinga Wyrwas, a zwycięstwo przypieczętowała Magda Piekarska.

Polki w mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej wystąpią po raz pierwszy. Awans zapewniły sobie również Hiszpanki i Angielki. Te pierwsze wygrały w finale 4:0. To ich 4. złoto w tej kategorii wiekowej. Wcześniej sięgnęły po nie 2010, 2011, 2015 i 2018 roku.

O 3. MIEJSCE

Polska - Francja 2:2 (1:2) rzuty karne 4:2

1:0 - Związek, 10 min, 1:1 - Rouquet, 11 min, 1:2 - Rouquet, 40 min, 2:2 - Łapińska, 80 min

POLSKA: Woźniak - Witkowska, Łapińska, Piekarska - Zielińska (84. Kuśmierczyk), Witek, Rogus (71. Krakowiak), Araśniewicz, Flis - Związek (71. Wyrwas), Ostrowska. Trener Marcin KASPROWICZ.

FINAŁ

Anglia - Hiszpania 0:4 (0:2)

0:1 - Cerrato, 41 min, 0:2 - Maltby, 45+1 min (samobójcza), 0:3 - Seguera, 59 min, 0:4 - Seguera, 67 min