BRĄZ DLA ŚLĄSKA

ORLEN BASKET LIGA

Śląsk Wrocław zdobył brązowe medale. Dla tego klubu to spore osiągnięcie, bo przez większość sezonu był poza czołową ósemką i do play off wskoczył w ostatniej chwili. W dwumeczu o trzecią pozycję wrocławianie wygrali oba mecze. Spójnia przed ostatnią kwartą wtorkowego meczu w Hali Stulecia miała trzy punkty przewagi i do odrobienia pozostały tylko dwa oczka (Śląsk wygrał pierwsze starcie 88:83). To się jednak nie udało, ostatnie 10 minut należało do gospodarzy. Najlepszym graczem meczu był Duszan Miletić, który zaliczył double double (23 punkty, 10 zbiórek). - Jestem dumny z drużyny, ale też z siebie. Wiecie, w jak trudnej sytuacji byliśmy, ale udało się podnieść. Śląsk zawsze walczy o najwyższe cele, ale uważam, że ten brązowy medal trzeba traktować jak sukces - mówił po spotkaniu trener Śląska Miodrag Rajković.

Śląsk Wrocław - PGE Spójnia Stargard 87:85 (25:22, 24:25, 14:19, 24:19)

Stan rywalizacji: 2-0 (Śląsk zdobywa brązowe medale)

WROCŁAW: Nunez 12 (1x3), Gravett 10, Klassen 8 (2x3), Kulvietis 5, Nizioł 15 (3x3) - Wiśniewski, Zębski, Gołębiowski 7, Kolenda 2, Miletić 23, Wojnalowicz 5 (1x3). Trener Miodrag RAJKOVIĆ.

STARGARD: Simons 9 (3x3), Daniels 12 (1x3), Langović 9, Krużyński 2, Brown 12 (1x3) - Kowalczyk 3 (1x3), Stein 23 (3x3), Grudziński 15 (3x3), Gruszecki. Trener Sebastian MACHOWSKI.