Bramkostrzelni górale

Michał Willmann wpisał się na listę strzelców. Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Podbeskidzie odniosło w sobotę wysokie zwycięstwo nad słowackim trzecioligowcem.

Przed meczem zorganizowano krótką prezentację drużyny, która - w założeniu trenera Krzysztofa Bredego - ma znów cieszyć kibiców ofensywnym stylem. Sam sparing rozegrano w formacie 2x50 minut i był to ostatni mecz kontrolny Podbeskidzia przed startem rozgrywek ligowych. Różnicę klas było widać przez całe spotkanie, ale to nie może dziwić. Słowacki klub na co dzień występuje na trzecim poziomie rozgrywkowym i dopiero kilka dni temu rozpoczął przygotowania do sezonu. W pierwszej części przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji, ale „górale” potwierdzili ją tylko trafieniem Pawła Tomczyka.

Po przerwie do siatki w 69 min trafił Szymon Gołuch, który minął bramkarza i wykorzystał podanie Marcela Misztala. 8 minut później skutecznie w „długi" róg uderzył Michał Willmann, a w ostatnich sześciu minutach sparingu padły jeszcze trzy gole. Najpierw w 94 min dośrodkowanie Kacpra Gacha wykorzystał Mateusz Ziółkowski, który piłkę do bramki skierował głową. Trzy minuty później umiejętność precyzyjnego uderzenia z dystansu potwierdził Mateusz Kizyma, a na koniec sędzia podyktował rzut karny po faulu. Do piłki podszedł Gach, ale jego intencje wyczuł bramkarz słowackiego klubu. Piłka spadła jednak pod nogi Marcela Misztala i ten ustalił wynik. 21-latek wpisywał się na listę strzelców we wszystkich letnich sparingach Podbeskidzia.

Po sparingu klub potwierdził pozyskanie dwóch młodzieżowców. Pierwszym z nich jest trenujący z zespołem od początku przygotowań Dawid Ściuk. To środkowy obrońca, który grał ostatnio w Szombierkach Bytom, a wcześniej w UKS-ie Sprint Katowice, UKS-ie Szopienice czy Stadionie Śląskim Chorzów. Był także powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski w futsalu. 19-latek podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia. Do klubu po wypożyczeniu do Zagłębia Sosnowiec powraca Bartosz Martosz. 18-latek to napastnik lub ofensywny pomocnik, który jest wychowankiem BBTS. Jego umowa będzie obowiązywać przez dwa lata i jest w niej opcja przedłużenia.

(gru)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - MSK Fomat Martin 6:0 (1:0)

1:0 - Tomczyk (41), 2:0 - Gołuch (69), 3:0 - Willmann (77), 4:0 - Ziółkowski (94), 5:0 - Kizyma (97), 6:0 - Misztal (99)

PODBESKIDZIE: Forenc (80. Wieczorek) - Willmann (79. Ściuk), Biernat (88. Gancarczyk), Majsterek (51. Osyra), Dziwniel (74. Gach) - Czajkowski (51. Bednarski), Kolenc (51. Kizyma) - Ronnberg (51. Gołuch, 79. Ziółkowski), Mrsić (60. Misztal), Florek (67. Zając, 88. zawodniktestowany) - Tomczyk (67. Bieroński). Trener Krzysztof BREDE.

MSK: Hazer - Pavlik, Siva, Ostrak, Janecek - Ondrus, Holan, Rakyta - Satina, Kollar, Mlynar. Grali także: Duricek, Ceniga, Ilovsky, Ursiny, Ciger, Skovranko. Trener Michal HANEK.