Blisko finału

TAURON I LIGA MEŻCZYZN

Siatkarski duet z naszego regionu MKS Będzin – BBTS Bielsko-Biała jest blisko finału I-ligowego play offu. Siatkarze z Będzina w półfinale pewnie wygrali na własnym parkiecie z Visłą Proline Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:23, 25:15). Natomiast BBTS postarał się o sporą niespodziankę, w meczu wyjazdowym pokonał Bogdankę Arkę Chełm również 3:0 (25:20, 27:25, 25:23).

Siatkarze z Będzina byli świetnie przygotowani taktycznie i niezwykle skuteczni w ataku. W 1. secie szybko objęli prowadzenie 14:7 i w tym okresie brylował Brendan Koppers, który miał trzy asy, dwa bloki i raz atakował. Gospodarze nie mieli problemu z wygraniem, ale w kolejnej odsłonie gra już się wyrównała. Jej losy rozstrzygnęły się w ostatnich akcjach seta. A kolejny był znów pod dyktando gospodarzy. Zespół trenera Wojciecha Serafina pewnie zmierza do finału.

Arka Chełm, ligowy beniaminek, była rewelacją sezonu i uchodziła za faworyta w starciu z BBTS-em. A tymczasem zespół Sergija Kapelusa zaprezentował niesłychanie dojrzałą grę w końcówkach każdego seta. We wszystkich odsłonach Arka prowadziła i to nawet kilkoma punktami (21:18, 23:20), ale goście konsekwentną grą doprowadzali do remisu i potrafili zdobyć decydujące punkty. Teraz na własnym parkiecie stoją przed szansą awansu do finału.